confiG

DD baterie

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda tu někdo nemá zkušenosti s těmito bateriemi. Dostal jsem lucerničku na výlety za pár stovek a píšou že to chce 4 tyto baterie. Hledal jsem a našel jsem jen nějaké od 1300kč/kus a víc a ani nevím zda jsou to ony. Má otázka tedy je jestli někdo neví jak vypadají, případně kde je sehnat za dobrou cenu, přeci jen do lampičky za 250 dát baterie za circa 5500kč je sakra dost. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

DD Lithium thionyl chloridové nenabíjecí !!baterie 3,6 V 36 Ah !!!!!
Je to o velikosti. Pokud mají velikost AA půjdou nahradit
normálními lithiovými bateriemi velikosti AA s tím, že budete mít menší výdrž cca 10 x menší, ale cena je také 10 x menší cca 3 dolary -* 80 Kč.
Doplňuji:
Pokud velikost odpovídá rozměrům AA ( nebo jinému standartnímu rozměru lithiových AKU) šel bych do nabíjecích lithiových aku. Za 1000 Kč to pořídíte i s nabíječkou a máte to napořád.

Další odpovědi
Michal Kole

Baterie D je velký buřt
C je malý buřt
AA je tužkovka
AAA je mikrotužkovda
3R12 je plochá baterie
6F22 je 9V baterie

Pak je ještě typ N o rozměrech podobných mikrotužkovce

Ale typ DD neznám a to se o elektrotechniku a elektroniku zajímám