Dcerka má neštovice, kdy je chytí syn?

Odpovědi
Nuk nuk

To není jisté. Neštovice mají inkubační dobu zhruba 1–2 týdny, takže pokud se syn nakazil, do dvou týdnů by se u něj měly projevit. On je ale vůbec chytit nemusí. Moje o dva roky mladší sestra měla v dětství neštovice. Měly jsme společný pokoj, naprosto normálně jsme si spolu hrály, ale já jsem od ní neštovice nechytila.

Keiran

Inkubacni doba ( doba nez se nestovice projevi) je cca 14–16 dni. Nakazlive jsou od prvniho projeveni priznaku. Takze je velice pravepodobne ze synek je jiz nakazen ( pokud jiz drive nestovice neprodelal). V prubehu cca 14 dni od prvni priznaku nestovic u dcerky by se mely objevit i u syna ( pokud je nakazen) Doba trvani nestovic je cca 7 dni.

panenka

Nákaza vzniká při prvním kontaktu s nemocnou osobou.Proto je vysoce pravděpodobné že váš syn neštovice bude mít.V dětském věku je průběh neštovic mnohem lehčí než později,proto je dobré když si děti infekci prodělají časně.Inkubační doba je 14–16 dní děti jsou infekční od chvíle kdy se objevily první příznaky,neštovice obvykle trvají 4–7 dní.

Michal

Syn je dostat vůbec nemusí. Neštovice,naštěstí plané,mají svoji inkubační dobu cca 14dní,pak je skoro vyhráno.Omezte, podle možností ,setkávání syna s dcerou,dohlédněte na hygienu obou.Mytí rukou po tekoucí vodou ap.