Thorax

Kolik bude danova sleva na poplatnika za 2018?

Podavam danove priznani. Cely listopad 2018 jsem byl na PU, cili vratka na dani je 2070 Kc. Pulku prosince 2018 jsem byl zamestnany a od 19.12. jsem do konce roku 2018 byl znova na PU. Kolik bude vratka na dani za prosinec? Svatek (25.12) Neman pocitat do prac. Dnu? Dekuji

Odpovědi
ivzez

Přeplatek daně se vrací za celý rok 2018, nikoliv pouze za prosinec.

Vratka daně může činit maximálně tolik, kolik jste na daních za celý rok odvedl.

Státní svátek není pracovní den, ale zaměstnancům, kteří za něj mají
nárok na náhradu mzdy či platu, se započte jako odpracovaný den.

Vznikne-li Vám nárok na vrácení přeplatku daně,
můžet s vratkou počítat ± na přelomu dubna a května.

Pokud byste chtěl znát přesnou částku, musel byste uvést
své příjmy + souhrn částek, které jste na dani odvedl.

JájsemRaibek

Sleva na poplatníka se uplatňuje za celý rok, v tomto případě částkou 2070*12=24840,–Kč.
Pokud jsi byl celou dobu bez příjmů-tedy leden až listopad a v prosinci jsi platil daň, zcela jistě ti bude sražená daň jako vratka vrácena. Víc ne, protože daň se vrací jen do výše daňové povinnosti.

Thorax

Ja predpokladal, ze sleva na poplatnika je mesicni, cili 2070 Kc kazdy mesic..a pote bych si spocital listopad a ten prosicen pomerem dnu. Takto jak jsem psal to nejde? Dekuji

JájsemRaibek

Ne to nejde, sleva na poplatníka se uplatňuje za celý rok, v tomto případě částkou 2070*12=24840,–Kč.
Pokud jsi byl celou dobu bez příjmů-tedy leden až listopad a v prosinci jsi platil daň, zcela jistě ti bude sražená daň jako vratka vrácena. Víc ne, protože daň se vrací jen do výše daňové povinnosti.