Allein4

Proč mi nebyla odečtena sleva na poplatníka v mé mzdě?

Dobrý den, u svého zaměstnavatele pracuji již více než rok (15 měsíců) na HPP. Mzda mi vždy přicházela v pořádku. Jenže v poslední výplatní pásce mi z ničeho nic nebyla odečtena sleva na poplatníka (2070 Kč). Prohlášení o daních mám podepsané a včasně odevzdané, pracovní smlouva běží, tak kde je problém? Na účetní firmu (je externí) jsem hned psal na dva emaily a pokoušel se i dovolat, ale bez jakékoliv odpovědi. Co s tím? Moc děkuji předem.

Odpovědi
ivzez

Buď mzdové účtárně něco chybí, nebo jde o chybu.
Řešit to musíte se mzdovkou, (můžete se zkusit obrátit
i na svého nadřízeného.)

Máte právo na vysvětlení výpočtu mzdy, na předložení veškerých podkladů,
na jejichž základě Vám byla mzda vypočtena a na kopie těchto podkladů
na náklady zaměstnavatele.