Stamina12

Daní zápasníci svoje příjmy?

Už dlouho mi vrtá tahle otázka hlavou a pravda je taková, že na ni odpověď na internetu nenajdete. Dejme tomu že jste MMA zápasník a jste v organizaci UFC. Za zápas dostanete 20 000 dolarů, což je 400 000 korun. Musíte to zdanit nebo je vše vaše? A pokud se daní, tak kolik procent?

Odpovědi
Hlada

Ano. Dle zák. 586/1992 Sb. §10 odst.1ch – příjmy ze sportovních soutěží.

nyjono

Dejme tomu.
Není zápasník jako zápasník. A je rozdíl, ve které zemi.
Obecně platí, že příjmy ( ne ty hooodně malé) se daní.
To jsi ještě nečetl o žádné celebritě, co se snažila své příjmy utajit nebo teoreticky snížit?

mosoj

Bylo to 15 % ale bude to 21%. Od kdy, ale nevím. Já takové příjmy nemám, takže mně to nezajímá.
Třeba ty daně zápasníci přeperou.

Klaproth

Měli by danit jako všichni ostatní. Nevím o tom, že by zrovna zápasníci měli výjimku z daňové povinnosti.

Michálek1245

Jako přemýšlím, proč by takový Patrik Kincl nebo někdo takový neměl ty příjmy danit, respektive co vás vede k té myšlence, že jsou oni něco víc a danit nemusí. Jasně, v některých případech to různě obcházejí. Nikomu se nechce platit víc, než musí. Ale pak to jsou taky příběhy, které dopadají poměrně smutně.