lukas.zmizik

dalo by se matematickým vzorečkem vyjádřit tohle moudro: čím více sebevrahů, tím méně sebevrahů?

Doplňuji:
já neopakuji otázku, neptám se na názor na tohle moudro, ptal sem se zda se něco takového dá vyjádřit matematickým vzorcem

Nejlepší odpověď
www

Nepovažuji to za moudro, ale hloupost, zvlášť pokud to chceš vyjádřit matematicky.

  1. Lidé se neustále rodí
  2. Důvody sebevražd jsou různé a proměnné v závislosti na všem možném
  3. Na jakém území? Jsou izolované části, jinde je zase příliv/odliv obyvatel potažmo sebevrahů
  4. Atd, atd.

P.S: to „moudro“ mně případne zvrácené, byť to zde již kdosi ‚moudře‘ vysvětlil!
Dát všechny proměnné do vzorce je takřka, ne-li zcela, nemožné.
Názor

Další odpovědi
marci1

Toto „moudro“ by se dalo vyjádřit jedině tak, že : „Čím více sebevrahů, tím méně potencionálních sebevrahů“. Otázka byla již zodpovězena : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cim-vice-sebevrahu-tim-mene-sebevrahu#dis­cussion

rigormortis

x=|-x|

mosoj

No platit by mohlo, čím více sebevrahů tím méně lidí. To bych bral.
Sebevrah je až když není. Rovnice pátého stupně.
x5 − 5(mn + pq)x3 + 5

m2p + n2q + mp2 + nq2
x2
− 5

m3p + n3q + mq3 + np3 − m2n2 + mnpq − p2q2
x

  • m5 + n5 + p5 + q5 + (mn − pq)

mp2 + nq2 − m2q − n2p

= 0.

Questman

x-y =) x+y ? :D Jinak nevím.

Drap

Opakování otázek je zde považováno za porušení pravidel.

Jsemtady

X lidi y sebevrazi
x+y=x-y
Y by tedy byla konstanta.