Pokročilý

Čím více sebevrahů, tím méně sebevrahů..

Váš názor na toto pořekadlo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já bych toto úsloví brala obrazně. Říká se např. neskočím padákem, protože nejsem "sebevrah". Čím více lidí to vysloví a neskočí padákem, tím je menší možnost se stát skutečným sebevrahem. Takže platí - více - méně.

Kdo jde do politiky, je sebevrah. Z velkého množství kandidátů, tedy těch, kteří se stanou v očích jiných sebevrahy, se vybere jen několik, takže opět platí více návrhů - méně
Doplňuji:
Omylem jsem klikla, takž doplňuji

... takže opět platí více kandidátů neuspěje, tím bude méně sebevrahů.
--
Ale u skutečné sebevraždy bych to brala takto:
Sebevraždu spáchá třeba 10 osob z 1000, takže příště už bude jedinců méně, kteří mohou sebevraždu spáchat.

Další odpovědi:

Zlatý

Takové pořekadlo neznám.
Můj názor? Je to blbost, snad od někoho, kdo chtěl vyrobit nějaké 'moudro', což se mu až tak příliš nepovedlo :-)

Bronzový

Já bych teda řekla, že je to spíš paradox, než pořekadlo, každopádně aby to bylo úplné, musí se napsat čím více úspěšných sebevrahů. Ne všichni sebevrazi to opravdu spáchají.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Omylem jsem klikla a odeslala nedokončenou odpověď. Dopíši později, musím si ještě něco promyslet.

Zlatý

annas

Nepovažuji za správné takovou úvahu o sebevraždách. Nevím, kdo vymyslel, dost se na netu objevuje. Mně vyhovuje obrazné vysvětlení.

Dá se to chápat různě. Třeba i matematicky.

Ad Klára - Sebevrazi neovlivní nárůst potenciálních sebevrahů, protože už nežijí. Mají mají pouze vliv na úbytek z počtu potenciálních sebevrahů v době sebevražd(y).

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.