Filip84

Dali byste si Kidz (Full) Breakfast? 😈

Co to je Full Breakfast (Brecwast Llawn), doufám, každý ví. Kdyby ne, je to forma teplé galské snídaně, která se skládá z vajec (nejčastěji sázených), britského párku (nebo, také, emulgovaného potrubí s vysokým obsahem tuku 😅, je podobný spíše kiełbase białe, nebo grilovacím, bavorským, klobásám, než našemu párku), neuzené britské slaniny (https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Back_bacon), restovaných rajčat, restovaných žampionů, pečených fazolí v rajčatové omáčce a toastů. To je ten úplný základ, k němuž může být Black and / or White Puddng (jelito a / nebo jitrnice), Haggis (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Haggis), Hash Brown (smažená placka z uvařených nastrouhaných brambor), kedgeree (https://fresh­.iprima.cz/re­cepty/kedgeree ; https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Kedgeree), Chips (jsou tlustší, než hranolky, tradičně smažené v loji, nebo v sádle, osolené a pokapané octem), Bara Lawr (https://www.a­tlasobscura.com/fo­ods/bara-lawr-laverbread-wales ; Croeso i Gymru! 😎😂), Soda Bread (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Soda_bread), etc. etc. etc., rozhodně výčet je pouze taxativní, ale nemůžu to psát tejden! 😅

Obvyklá snídaně má něco kolem 1,000 – 1,100 kcal (pro představu: dospělý muž by měl mít příjem něco kolem 2,000 kcal za den, pokud pracuje fysicky, nebo je vášnivý sportovec, kolem 2,500 kcal za den), řekněme ten základ plus kousek jelita, v množství 2 vejce, 2 plátky slaniny, 1/2 rajčete, 3 oz (100 g) žampionů, 1 toast, 1/2 konservy Beaked Beans Heinz, 2 britský párky.

Já tu snídani vařím trošku „bytelnější“, bejvá to 1/2 tuctu vajec (nebo 1/3 tuctu velikosti L), osolených, opepřených, a s řeřichou, 3 plátky slaniny, 3 párky, 2 – 3 rajčata (podle velikosti), 1/2 lb žampionů (zhruba taková ta menší krabička ze supermarketu 😅), 1 jelito, 1 konserva Beaked Beans Heinz, 2 toasty, dělá se to všecko na sádle. A to je ještě „dobrý“, ještě bejvá česká snídaně: 1/2 tuctu vajec, 6 plátků slaniny, hodný kus pečený kejty s bramborovou kaší (zjemněná smetanou, a s česnekem a zelenou cibulí), 1/2 bochníku chleba, drůbeží kaldoun, 1/2 flašky lahve červenýho vína, hrachová kaše se zázvorem. 😎😂 Jo, jen tak mimochodem, nic proti Full Breakfast, ale česká snídaně je lepší! 😎☝ Má jenom jednu nevýhodu, a to, že se musí vařit den dopředu. 😅

No, to je pořád nic oproti Kidz Breakfast:

https://www.bbc­.com/news/uk-england-norfolk-21287000

Jenom pro představu: váží to 9 lb (4.08 kg), obsahuje to 1 tucet párků, 1 tucet plátků slaniny, 1/2 tuctu vajec, 1/4 tuctu plátků tmavého prejtu, 4 toastů, 4 chlebů s máslem, 4 smažených chlebů, fazole, rajčata (tuším, že taky 1/4 tuctu! 😅), restované brambory, 2/3 tuctu vaječných sýrů a bramborové omelety; její kalorická hodnota je 6,000 kcal (jinde uvádějí 8,000 kcal), má to být ekvivalent dvou vánočních večeří, nebo tuctu Big Maců. 😅 Jo a stojí to GBP 15.00.

Opravdu se našli jedlíci, co to spořádali, a pokud to spořádali do 60 minut, mají to On the House! 😎 Rekordman to zvládl za 26 minut:

https://www.da­ilymail.co.uk/new­s/article-2097707/Kidz-Breakfast-Great-Yarmouth-diner-eats-6-000-calorie-fry-26-minutes.html

a takhle to vypadá naživo:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=i-ld4wDED6M.

Šli byste do toho? Já ne – připadá mi to nechutné! 😅

Nejlepší odpověď
da ny

Ne.

Ani ne.
Možná, tak 1×, za uherský rok ;)

Mám raději jiné snídaně.
V chladných měsících, snídaně teplé. Polévky, kaše.

Jsem, jako za groš kudla a cévy mám z předchozí neznalosti své a maminčiny i s ohledem na věk, už značně zdevastované 😉
Některé věci, i přes současnou snahu, znalost informací, už nespravím a nedoženu.
O infarkt a mrtvici, fakt nestojím ;)
Dvě vejce (žloutky), pokryjí doporučenou denní dávku cholesterolu. Nemám již, zcela zdravé cévy, a proto nechci, aby se ve zúžených místech usazoval, zbytečný cholesterol 😉
Nejlépe stravitelná forma vajec, pro člověka (pro mne obzvlášť), jsou vejce vařená.
A Velikonoce…
Proto, jsme měli, ve čtvrtek a včera v práci pomazánku z vajec ke snídani.
K obědu „bramborový salát“ (brambory, spousta vařených vajec, cibule spařená, sůl , hořčice, trochu láku z okurek, majonéza a tatarka). V části pak sterilované okurky, ve druhé sterilovaná, červená paprika, vše na drobno pokrájené). Kuřízek a řízek z panenky.
Tedy 14 dní vejce nepotřebuji, na talíři vidět.;-)
Tchyně s tchánem, baštili spousty led 2 vejce denně (on zemřel 81 letech, ona v 90). Jejich cévy byly asi lepší, než ty moje. Za války (bída na Volyni) a po válce v Žatci, měli vysoko do žlabu.
Nikdy (nikdo) si nezdevastovali cévy Kunerolem, Sanou, Visou, Herou a ani slunečnicovým olejem či 100% tukem (to mně, už maminka ano, plzeňská babička tátovi a mně).
Baštili sádlo a máslo. Později i olej řepkový a dbali na dostatek hořčíku, od svých 15 let
(v Žatci, byla k dispozici i melasa, hnědý cukr). On byl lékař.
Sytý mívám oběd, večeři, někdy odpolední svačinu.

Další odpovědi
Pepa25

Ne.

Nešel bych do toho. Pořádná snídaně je grunt, zvlášť pokud má člověk pracovat fyzicky na poli nebo v lese, ale tak na úrovni 2 ostravské klobásy nebo jitrnice a k tomu příslušné pečivo. U mě je obvykle největší jídlo oběd. Také pokud si mám vybrat mezi míchanými vajíčky se slaninou na snídani nebo večeři, tak raději na večeři.

Rokio

Ano, ale nepočítám s tím, že bych to snědl/a.

Vypadá to velmi lahodně, ale ráno často nemívám moc hlad, takže bych to celé nesnědl.

elkon

Ne.

GM

Ne.

Dělá se mi zle, jen se podívám na obrázek. Já snídám kafe a dvě cigára.

iceT

Ne.

Jednak je toho fakt moc, jednak mám raději anglickou snídani. A to třeba na oběd nebo večeři.
A stačí mi v tom vejce, slanina, fazole, žampióny-obejdu se ale i bez nich, a párek.

Filip84

Pepa: Tak tomu rozumím, tak to má spousta lidí. 😃

Filip84

Rokio🤪: A díval jsi se na to video, dole? A na ty fotky v článcích? Nebo jenom na tu illustrativní fotku dole? 😅

Rokio

Filip84: Tak se tedy přiznám. Díval jsem se pouze na tu ilustrativní fotku dole.

Filip84

No… 😅🤦‍♀️ Zkus někdy nejprve mířit, a až potom střílet! 😅

Filip84

Našel jsem video, jak se na to musí; nazval jsem ho „Chasník snídá!“:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0ljdFTmT0VA&t=217s

Tak se na to musí! 😎😂