Kelt

Dá se to nazvat učení jazyků?

Přečtu si článek v angličtině, potom něco německy, udělám si lekci latiny. Budu si to číst a přitom poslouchat. Cvičení nebudu vypracovávat, ale podívám se na to, čemu nerozumím, nebo mi to není jasné. No a některý jazyk budu dělat denně, některý občas, něco se naučím, někde použiji slovník nebo překladač. Těch jazyků bych měl asi 10. Je to pro mou zábavu, nepřipravuji se na zkoušky, ani na cestu do dané země. Třeba to někdo dělá také, ale místo cizích jazyků se vzdělává v technických vědách. Co si myslíte? děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Každý má svou metodu, která může fungovat. Pro někoho to může být i zábava. Tvrdím, že nejlepším způsobem je pobyt v dané zemi, nebo se bavit s cizincem v hospodě. Když jsem letos trochu cestoval po Evropě, divil jsem se i ušima, co všechno se mi vybavilo z angličtiny a ruštiny.

Další odpovědi
Rokio

Podle mě ano. Každý se učí jinak. Učení není jenom o neustálém čtením učební látky a snažit si ji zapamatovat.

Ametyst

Dobré. Určitě se to dá. Je to pohodová metoda, žádný dril ani spěch.

huge

pokud se z toho učíš a máš to v paměti, tak se to tak dá brát

zjentek

Jak kdo. Třeba já mám poruchu paměti. Naučím se přes den mnoho věcí a druhý den začínám zase od začátku. Přes to všechno mně to nějak zásadně mění charakter, se domnívám. Ale nemohu to dokázat. Jaký jsem byl včera nevím.