konemy

Jak si udržet motivaci při učení se cizímu jazyku?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Nejlépe si najít nějaký důvod, proč se ho učíte, abyste neměl dojem, že se učíte něco naprázdno.
Nejideálnější je asi cesta a pobyt v zemi, kde je daný jazyk místním. To ale samozřejmě není možné vždy a hned. Druhou možností je najít si způsob, ja kjazyk použít pracovně, studijně a komunikovat s rodilými mluvčími nebo studujícími stejný jazyk, lze i na internetu.

Další odpovědi
Kelt

Můžete mít nejlepší učebnici, nahrávky, čas, možnost navštívit danou zemi, a spoustu dalších vnějších faktorů, ale pokud se nechce a chybí motivace, nadšení, nebo jak to nazvat, je s učením konec. Tady pomůže kombinace pozitivního a negativního ovlivňování. Když se naučím cizí jazyk, budu mít tyto možnosti, výhody a pod a když se ho nenaučím, tak jsem neschopný, hloupý atd a skončím na ulici a pod. Každý si určitě vybere podle sebe. U každé činnosti platí, že není důležité jak to děláme, ale proč to děláme. A to je ta motivace.

dubraro

Bez delšího pobytu mezi lidmi, kteří (jen) tím jazykem mluví, se jej ani nenaučíte, ani k tomu nebudete mít důvod.