kosaaaak

Dá se studovat přes internet?

Synovec má určité zdravotní postižení, kvůli kterému je pro něj dost obtížné dojíždět každá de do školy. Nevíte jestli se dá nějak studovat střední škola přes internet? Jsou u nás takové možnosti?

Nejlepší odpověď
barnajka

Přiznám se, že toto teda opravdu nevím… Přes internet jde dneska dělat kdeco, práce nebo kurzy všeho druhu jsou už běžná praxe. Ale absolvovat online plnohodnotně celý studium…to nevím. Oficiálně takový program asi není, ale podle mě by to zařídit určitě šlo. Vždycky záleží na individuální domluvě se školou. Minimálně je tu možnost individuálního studijního plánu, ten v případě potřeby nabízí snad všechny školy – stačí se přeptat. Většinou je třeba o individuální studium zažádat oficiálně písemnou cestou, škola pak žádost posoudí a schválí, příp. zamítne. Pokud synovec k žádosti přiloží lékařské potvrzení o aktuálním zdravotním stavu, schválení by měla být víceméně formalita.

V čem individuální studium spočívá: student se připravuje a učí převážně sám, doma. Do školy chodí dle svých vlastních možností a schopností na konzultace s profesory + na přezkoušení. Účast ve výuce jako takové se většinou nevyžaduje vůbec – pokud si student učivo zvládá obstarat a naučit (pochopit) sám, v hodinách nemusí být teoreticky vůbec. Ale říkám – všechno je to o individuální dohodě. Žádný oficiální stanovy pro individuální studium neexistují, záleží na škole, jaký si stanoví podmínky a požadavky.
Určitě se teda zkuste se synovcem na tuto možnost zeptat, mohla by to pro něj být optimální cesta. Dá se říct, že individuální studijní plán je individuálně „šitý na míru“ potřebám toho kterýho studenta. Synovec si jej tím pádem (po dohodě s jednotlivými profesory) může přizpůsobit tak, aby mu vyhovoval co nejvíc a studium ho zatěžovalo co nejmíň ;)

Další odpovědi
aloevera5

Zeptala bych se přímo v té škole kam by chtěl chodit.

V googlu mi to vyhodilo tuhle školu. Zavolat a zeptat se, popř. poprosit o kontakt na školu v okolí. Třeba vám tam někdo poradí.

Zdroj: http://www.sko­laspektrum.cz/

Michal Kole

V zahraničí to je běžnější než v České republice

Některé firmy mají interní školení na firemní intra/extranetu