Co znamená titul MgA?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Magistr umění
Doplňuji:
Nahradil kdysi používané tituly akademický malíř, akademický sochař nebo akademický architekt.

Další odpovědi
Bumbes

magister artis = magistr umění

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Titul

panenka

Už jsem zde na tuhle otázku odpovídala
Magistr umění (zkratka MgA., latinsky magister artis) je akademický titul udělovaný absolventům magisterského studijního programu na českých uměleckých vysokých školách (resp. na fakultách, ústavech a institutech, které mají akreditovaný některý z uměleckých oborů). Titul MgA. je také udělován architektům, absolventům oboru architektura na dvou nejprestižnějších uměleckých vysokých školách v ČR, Akademii výtvarných umění a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Titul MgA. paušálně nahradil dříve používané tituly ak. mal., ak. soch. a akad. arch. Aktuálně lze titul MgA. získat i na Literární akademii Josefa Škvoreckého v oborech tvůrčího psaní a komunikaci.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-titul-mga