yerboi

Co znamená, když někdo začne dělat maturitní otázky? Nemyslí tím, že se bude učit spíše na maturitní témata?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na formulaci, jak máte témata či otázky formulované. Ale jak to nazve, na tom nezáleží, hlavně že se učí, tedy dělá, třeba vypracovává si to, co k tématu či do otázky patří.

Maturitní témata je zpravidla širší pojem než maturitní otázky. Takže jste měl uvést příklad pro srovnání formulace.

Uvádím český jazyk.

Třeba téma romantismus – co je, kdy vznikl. jeho znaky.
Otázka pak může znít např. představitelé světového romantismu, českého romantismu a jejich díla.

Téma – světový realismus a romantismus. charakteristika období, definice realismus a a romantismu, rozdíly. K tomu otázky představitelé, konkrétní, nebo obecně.

Téma – světová próza 1. pol. 20. století – podobně jako předchozí.

Další odpovědi
led

Maturitná otázka je konkrétne zadanie z maturitnej témy
Sú 2 základné možnosti prípravy:
1 – začne sa pripravovať ku prepokladaným otázkam. Kedysi dávno, v časoch predkovidových, sa študenti v maturitnom ročníku chopili poslednej príležitosti a pozháňali si maturitné otázky z čias minulých. Niekedy im tom pomohli aj členovia učiteľského zboru. A tak sa mnohí študenti začali konečne aj naozaj učiť a pripravovať na maturitu.
2 – začala výroba podporných pomôcok – ťahákov k maturitnej téme
Tu nemôžem nespomenúť starého kantora z maturitného ročníka za oných časov „Studenti, začíná vaše příprava k maturitě. Učte se tolik, kolik potřebujete, abyste si mysleli, že odpověď znáte.
Dělejte si taháky na otázky a různé jiné chytáky. Ale tyto nekalé pomůcky během maturit nechte doma. Nepodvádějte, už je nepotřebujete. I když to možná ještě nevíte, jejich poctivou přípravou se podvědomě učíte.
Zhodnocení vašeho úsilí poznáte na maturitním večírku.“

Mr. Marek

Dělat maturitní otázky: Organizovat, zpracovávat a shromažďovat dohromady poznámky, informace a fakta o dané problematice. Po této organizační fázi se skutečně začíná učit. Takto bych to pochopil já.

JežíšKristus

Tak Vás se něco takového nejspíše týkat stejně nebude 🙂

nyjono

Možná to je myšleno tak, že zadané maturitní otázky žačne dotyčný zpracovávat. Začne na ně psát odpovědi, zpravidla do bloku nebo sešitu. Většinou jsou trochu obsáhlé.
A po zapsání všech odpovědí – zpracování – dělání na nich, se je začne učit, aby si vše zapamatoval.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.