Lgee

Co znamená když někdo řekne že je něco fakt?

Nejlepší odpověď
da ny

„Fakt (z latinského factum, to, co je udělané, hotové, česky skutečnost) je pojem pro jednotlivou poznanou a ověřenou dílčí skutečnost, událost, výsledek.“
zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fakt

Další odpovědi
Savier

Že je to ověřený fakt (pravda)
Příklad: Panda je černobílá, to je fakt!

Lurius

Mě by spíš zajímalo co znamená, když má člověk potřebu se na tohle ptát

Dochy

Že to považuje za objektivní pravdu. Má to zkušenostmi nebo klidně i jinými podklady (zprávami z pro něj dostatečně spolehlivých zdrojů) za prokázané.

Př.: Děcku by měla maminčina zpráva „nesahej na kamna, pálí“ připadat dostatečně spoelhlivá a vzít ji jako fakt. 80–90% dětí si to nicméně ještě půjde ověřit pro vlastní zkušenost, čímž kromě jiného stoupne důvěryhodnost dalších maminčiných sdělení.

kajak98

O dotyčném to vypoví maximálně to, že je hlupák, kterému se nechce použivat mozek. Ostatně prvním „dezinformátorem“ a „dezolátem“ na světě byl nějaký biblický Noe … a potom začalo pršet 😁