Pavel CZ

Co znamená hučení v hlavě a pískání v uchu?

Jaké jsou příčiny,když vam někdy huci v hlave a píská v uchu? Co to vubec znamena?

Nejlepší odpověď
Dandi

Bolesti hlavy, migrény, hučení v uších – tinnitus, závratě.

V následujícím článku budou popsány jednak přírodní metody léčby bez vedlejších účinků a jednak neinvazivní metody, na něž standardní medicína občas zapomíná.
Pojednání cílí svým obsahem na zmírnění hladiny potíží na únosnou míru. Následuje popis léčebných možností společných všem bolestivým stavům v oblasti hlavy. Terapie specifické pro jednotlivé bolestivé stavy jsou uvedeny v samostatných odstavcích. Některá terapeutická doporuční se mohou překrývat s léčebnými pokyny pro jiné chronické chorobné stavy.

Předpokladem pro platnost těchto doporučení je předchozí vyčerpání diagnostických a léčebných metod standardní medicíny. Tato podmínka bývá pacienty s bolestmi většinou splněna. Oni sami (a dosti detailně) hlásí „bez vyzvání“, co se s nimi dělo nebo nedělo.

Masáže s léčebným cílem
V ideálním případě by se záda měla masírovat asi tak obden, pokud to akutní bolesti dovolí, případně nemasírovat v akutním stadiu vůbec. Při zhoršení po masáži je třeba ji ihned vysadit. Později by se mělo masírovat dvakrát a posléze jednou týdně dlouhodobě, už z preventivních důvodů. Masér by měl po krátkém nahřátí zad vyhmatat nejen na tlak citlivější místa, ale i „zatuhliny“, které pacient spontánně neudá. Ty by měl navíc rozlišit od přechodných svalových křečí. Tato místa je nutno tlakově prsty skoro bodově masírovat do začervenání kůže na hranici toho co pacient snese. Vyvolaná případná opravdová bolest jinak zmaří obranným stažením okolních svalů všechno úsilí. Typicky se zatvrdliny (myogelozy) nalézají kolem lopatek, zezadu nad pánví a nad křížovou oblastí a v trapezových svalech . Zůstaneme u nich. Další myogelozy se nacházejí po stranách krční páteře, většinou na úrovni obratlů C2-C3. Bolestivá místa jsou dále těsně pod hmatnými „hrboly na zátylku“, v jejichž oblasti na povrch pod kůží vystupují větve týlních nervů a kde se v hloubce nalézají klouby, jimiž spočívá lebka na páteři. Hranice vlasových kořínků pak zhruba označuje linii, kde se na „hlavu“ upínají šlachy svalů, udržující její polohu. Tyto šlachy jsou velmi často chronicky přetížené a podrážděné, pokud ne přímo zanícené. Přechody jsou plynulé. Rozhodující je jejich momentální pohmatová citlivost na tlak. Ta vypovídá o jejich přetížení a spoluúčasti na bolestech.. Prsty maséra by měly přejíždět a prohřát tuto kosmeticky spornou oblast i za cenu „zaolejování“ vlasů, což je třeba zvláště ženám zdůvodnit. Zatvrdliny se tedy nacházejí zhruba na třech rovinách – na úrovni trapezových svalů, na krční páteři na úrovni druhého a třetího krčního obratle a na úrovni asi tak vlasové linie až k uším, kde je třeba po nich pátrat. Intenzita tlaku masírujících prstů se řídí údaji pacienta o snesitelnosti, která by neměla být „ani mučením ani lochtáním“.

Masáž krční páteře
Je dobré masírovat vsedě se skloněnou hlavou a „otevřenou páteří ", nahřát prsty nalezené bolestivé body a zatuhliny, případně nad ně posadit pupínky lokálního anestetika a znova masírovat tyto body prstem ve smyslu akupresury, což může způsobit bezprostřední úlevu od migrény nejen "umrtvením“ samotným, ale hlavně přesným „utrefením“ kritických bodů. Pupence posadit i nad hmatné trnové výběžky většiny krčních obratlů, každopádně nad ty tlakově citlivé. Samotná masáž této oblasti u akutní migrény bez „umrtvení“ může věc i zhoršit. Onomu znecitlivění kritických bodů se také říká neurální terapie.

Baňkování zad, tzv. vakuoterapie
Baňky (nezaměňovat s pijavicemi) jsou koule ze skla, v nichž se pomocí hořícího smotku nebo zapalovačem vytvoří podtlak, vakuum. Baňky lze nechat stát baňky nad kritickými místy (viz výše) nebo jimi po přisátí přejíždět dobře namazaná záda, čímž se masírované plochy výrazně prokrví. Zůstanou modřiny, které se beze zbytku odhojí a zmizí. Málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po tomto zákroku se někdy dostaví neočekávaná úleva.

Další odpovědi
Attack-design

může se jednat o zdravotní problémy od páteře, nebo i od štítné žlázy, určitě navštivte neurologs, on vám poradí, pomáhá i bylinka ginkobyloba
zde mrkněte na diskuzi uživatelů
http://diskuse­.doktorka.cz/pis­kani-usich/10906/

Michal

Asi z devadesáti procent je to varovný signál.že se jedná o poruchu tlaku,pravděpodobně máte vysoký tlak.Ve výjmečném případě se může jednat o onemocnění centra rovnováhy ve středním uchu.