Co to znamená: zboží na dobírku?

Přeji si vědět, jaké jsou podmínky při nakoupení zboží, které je na dobírku.

Odpovědi
taku1

Jde pouze o způsob platby – peníze vybere ten kdo doručí balík.
Cituji z webu České pošty:
Dobírka
Při dodání pošta od příjemce vybere odesílatelem stanovenou peněžní částku (dobírková částka). Následně ji vyplatí odesílateli nebo odesílatelem určené osobě v hotovosti nebo převodem na účet.

Jivinho

Objednáte, přijde Vám domů, například poštou nebo PPL a při předání zaplatíte.

Rossy

Objednáte si věci na netu zaškrtnete dobírku a dovezou vám to domů a zboží si předáváte z ruky do ruky

Mišul.

Způsob platby.Riziko je,že pokud jste vy ten posílajíci,tak si to ten,kterému to posíláte nemusí vyzvednout.A vám se to pošle zpět.Ale pro ty „slušné nakupující“ je to výhodnější,nemusí posílat na účet peníze předem.A mají jistotu,že si to vyzvednou zaplatí a hned budou mít.Přímo zboží na dobírku je,že si zboží vyzvednete na poště a zplatíte za něj uvedenou částku.

-_BublyFuck_-

zajdete na poštu s podacím lístkem zaplátíte a oni vám balíček vydaj.

SimeL

z ruky do ruky 🙂

alenka901

platíme až nám příjde balík.platíme cenu zbozí plus dobírku což závísí na váze balíku

Fridolinek

Zboží bude dodáno buď na poštu pod kterou dle PSČ spadáte nebo Vám ji doručí např. PPL služba. Za zboží pak platíte, až když vám ho předají u přepážky nebo vám ho předá pracovník služba, která vám zboží přivezla. Tato služba je zpoplatněna:-)Částku by vám měla sdělit společnost u které si zboží objednáváte.

Lucka1985

Objednáte si zboží, pošlou vám ho a vy ho buď zaplatíte doma při předání nebo při vyzvednutí na poště.

Arne1

Finančně je to kvůli poplatkům nevýhodné, také musíte mít u sebe hotovost Použití to snad má jen u neprověřených a neznámých obchodů / soukromníků. A taky někteří menší obchodníci si nezařídí přes banku akceptaci karet a PayPal ignorují.