rytymisa

Je daná ze zákona nějaká dodací lhůta objednaného zboží přez internet?

Odpovědi
Marvan

Sice nejsem ze zdroje moudrý, ale pravděpodobně záleží rize na dohodě prodejce a kupujícího.

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/le­xikonheslatxt­.asp?cd=152&typ­=r&levelid=OB_029­.HTM

kazisvět

žádná právní úprava dodací lhůty zboží objednaného přes internet neexistuje. Je to stejné jako u lhůt objednání zboží v kamenných obchodech, které u některých věcí (např. nábytek) mohou být i výrazně přes měsíc.
Dodací lhůtu většina eshopů zveřejňuje v detailu zboží. Pozor však na menší eshopy, které zcela běžně v informacích o termínu dodání uvádějí záměrně klamavé informace. Doporučuji si u málo známých shopů ověřit dodací lhůtu emailem ještě před objednávkou.

cukrar

není žádný předpis, ať zákon či vyhláška, popřípadě nařízení, které stanovuje dohodu, kdy bude zboží dodáno.

ivera45

Dobrý den
vždy se musíte podívat na jejich obchodní podmínky zasilání, ještě se mi nestalo že by to tam nebylo napsané.
Obchodní podmínky tam musí být vždy uvedené
přeji hezký den