Jaké jsou způsoby platby při dobírce?

Prodávám pár věcí na aukru. Moje otázka je, zda-li existuje nějaký jiný způsob výběru peněz při dobírce než poukázkou? Co třeba pay-sec, je taková možnost?

Odpovědi:

Zlatý

nie.
česká pošta iný spôsob platby nepozná (hotovosť, platobná karta).
je možné zvoliť kuriérnu službu (pokiaľ s tým súhlasí predajca, resp. sám takú službu ponúka), kde platba väčšinou prebieha v hotovosti, v zahraničí sú kuriéri už vybavení prenosnými terminálmi na platbu kartou.

od tohto spôsobu preberania/doručovania tovaru je i odvodený názov služby - ja odobieram tovar, odosielateľ "doberie" platbu.

Bronzový

Můžete si s dealerem české pošty uzavřít smlouvu (jsou tam určité podmínky jako minimální množství zásilek týdně atd.) a domluvit se na podmínkách odběru...např. jednou týdně ve středu k vám dojede pošťák a všechny zásilky hromadně přebere...dobírka se uhradí automaticky vám na účet a možná i platby za služby pošty tak jdou platit. Budete mít i menší poštovné.
Ale jak jsem psal...je to opravdu na domluvě s dealerem (to pak budete smluvní partner české pošty).
http://www.ceskaposta.cz/…

Zlatý

Na Aukru lze platit převodem na konkrétní účet, nebo specielně na účet Aukra - nyní si nemohu vzpomenout jak se nazývá. Třeba mně někdo doplní.
Je to třeba při nabídce dát do podmínek a platí se předem. Jakmile jsem dostal peníze na účet ihned jsem zboží posílal.

Dobírka je způsob převodu peněz, kdy pošťák vybere od příjemce peníze v hotovosti při předávání zásilky.

Dobírka není ta zásilka sama. Je to služba, kterou si můžeš objednat k některým druhům zásilek.

Způsob předání peněz je u dobírky pevně daný (v hotovosti), způsoby pro jejich vyplacení jsou dva: poštovní poukázkou v hotovosti a poštovní poukázkou na účet.

Dobírka je jedním z nejdražších způsobů předání peněz, a také jeden z nejnepohodlnějších (je nutné vyplnit složenku). Je vhodný pouze tehdy, když si navzájem nevěříte.

Diskuze k otázce

Vojtushak

Jaký způsob dopravy byste tedy doporučovali? Existuje tedy nějaká možnost jak peníze za zásilku získat elektronickou formou a ne poukázkou?

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 414
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.