Džanička

Co to znamená Zástavní právo soudcovské.

Chci koupit pozemek a na katastru jsem si našla že je podán návrh na nařízení výkonu rozh.zřízením soudcovského zástavního práva.. Díky za info..

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To znamená, že vlastníkovi je zakázáno s nemovitostí volně nakládat na základě rozhodnutí soudu.
Dále se můžete být zapsáno např. Zástavní právo exekutorské.

To ale neznamená, že předmětný pozemek nemůžete koupit. V první řadě zjistěte o co konkrétně se jedná, tzn. pořiďte si originál výpis z katastru nemovitostí, kde budete mít konkrétnější údaj.

Takovouto nemovitost můžete zakoupit pouze se souhlasem uvedeného soudu, případně exekutora. V žádném případě na ní nehraďte současnému vlastníkovi žádné zálohy apod.