panenka

Zástavní právo

Dobrý den ted jsem přišla od kámošky která si nedávno brala úvěr na domek na katastru je tam napsáno že tam bylo zřízené zástavní právo což ona chápe ale nechápe tuto větu.
Podán návrh na naříz.výkonu rozh.zřízením soudc.zástav.práva
Můžete mi prosím napsat o to znamená bojí se aby neměla exekuci nebo něco podobného můžete jí prosím poradit ?já bych hrozně moc ráda ale tomuto nerozumím díky

Nejlepší odpověď
Popy

Soudcovské zástavní právo se zřizuje jako pojistka, nejedná se o prodej domu. Je to zajištění lepšího pořadí při budoucím možném výkonu rozhodnutí prodejem nemovitosti. Je k tomu zapotřebí vykonatelný exekuční titul.Zpravidla jsou si všichni dlužníci vědomi komu dluží..A když ne, tak to naleznete na výpisu z katastru nemovitostí, ve prospěch koho bylo SZP zřízeno..

Další odpovědi
atriplex

Nařízení výkonu rozhodnutí je jinými slovy exekuce. Kamarádce bych položil jednoduchou otázku: „Platíš?“ Z odpovědi by pak mělo být všechno jasné.