fan.1

Podán návrh na naříz.výkonu rozh.zřízením soudc.zástav.práva

co znamená toto vyjádření ve výpisu z katastru nemovitostí?

Nejlepší odpověď
standa

…že by vlastník dotčené nemovitosti měl v bytostném zájmu uhradit co nejdříve pohledávku na níž se váže zmiňovaný ´výkon rozhodnutí´, protože podle

§ 338d Občanského soudního řádu

(2) Pro pohledávky, pro něž bylo zřízeno soudcovské zástavní právo, lze vést výkon
rozhodnutí prodejem nemovitosti přímo i proti každému pozdějšímu vlastníku nemovitosti, který ji nabyl smluvně.

Takže POZOR nelze ´zahnout´ s nemovitostí převodem na třetí osobu, abychom se případně vyhnuli exekuci…