Ivettt

Co to znamená :Je jako korouhvička

Nejlepší odpověď
annas

Větrná korouhev (zdrobněle korouhvička – ozdoba na domech, často měla tvar kohouta) byla v podstatě jedna z prvních meteorologických pomůcek k předpovídání počasu podle směru větru. Takže se točila na střeše..

Přenesením významu vzniklo pojmenování pro člověka, který je nestálý, vrtkavý, mění názory., směr apod.

„Při tom nesmíš pouze jedno zapomenout, přítelíčku, podle větru, dav jak ráčí, rychle točit korouhvičku.“ J. Vrchlický

Další odpovědi
anonym

Jde o rčení o člověku, jenž nemá ustálený vlastní názor.
Podobné je: Kam vítr, tam plášť.

led

Otáča sa v smere, odkiaľ vejú výhody. Človek nemajúci vlastný názor, ale bezvýhradne prijímajúci názor silnejšieho…

anonym

Pokud víš, co je korouhvička a kde se nachází, tak chápeš, že se jedná o velmi proměnlivého člověka (a nejen člověka).