Co to je za lampu ve skeneru (v multifunkční tiskárně), jakou má svítivost a jaký je princip skenování?

Nejlepší odpověď
gecco

Obvykle je to halogenová žárovka (trubice)…
Jakou má svítivost nevím, ale ´dost´ (je to závislé na velikosti, počítej tak s 20–30 lm/W).
Princip? – žárovka osvítí předlohu na bílém pozadí a pod ní umístěné CCD (´kamera´) přes soustavu zrcadel snímá odraz…
Černobíle to takto stačí.
Pokud jde o barevné snímání, nejčastěji se (asi) používá systém tří CCD (kamer) s RGB filtry

Další odpovědi
cochee

Já ve svém skeneru určitě halogenku nemám, mám tam CCFL trubici, podobnou, jaká se dřív používala pro podsvětlení LCD displejů. CCFL znamená Cold Cathode Fluorescent Lamp a jde v podstatě o zářivku.