Lumpy

Co to je Paypal???

Není to něco jako kreditka??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je to platební systém. Např. u ebay je podmínku jej mít, jelikož jinak nezaplatíte.
Průběh platby je takový, že buď na paypal účtu máte nějaké peníze a ty vám po vašem potvrzení strhnou-tedy zaplatíte.
Pokud na účtu žádné peníze nemáte, je k paypal účtu přiřazena platební karta, kterou máte u některé banky.
Např. máte u spořitelny účet a k němu platební kartu. Tuto kartu přiřadíte k paypal účtu. Pokud tedy peníze nemáte na paypalu, strhnou vám ji z účtu přes kartu. Vy žádný poplatek neplatíte, jelikož se jedná jako o platbu u obchodníka.
Většinou se platí v dolarech např. na tom ebay, ale vám strhnou české koruny dle aktuálního kurzu.
Pokud na kartě, tedy na svém účtu nebudete mít peníze, nic vám nestrhnou z karty a platba se neprovede. Není to žádná kreditka.