Co je paypal ?

Zajímalo by mě jak funguje systém Paypal a jak s ním mohu platit na americké Ebay?Vyhrála jsem v aukci zboží a nevím jak ho zaplatit. Požadují platbu přes Paypal

Nejlepší odpověď
Retko

PayPal je internetový platební systém. Umožňuje přesuny peněz mezi účty, které jsou identifikovány emailovými adresami.

Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo ECMC) musí mít povolené internetové platby (ale nemusí být embossovaná). Alternativou je platit těmito kartami přímo na internetu (tím je ovšem zvýšeno riziko podvodu, protože je nutno zadat informace o platební kartě přímo cílovému subjektu).

Systém PayPal umožňuje mít nastavenu i českou korunu jako primární měnu. Při platbě v jiné měně je částka přepočítána podle aktuálního kurzu.

Při aktivaci platební karty je nutno zadat PayPalu potřebné informace o této kartě. PayPal si z karty poté strhne nepatrnou částku (v případě účtu v CZK je to asi 50 Kč). Tato částka je vrácena jako bonus při prvním převodu peněz přes PayPal. Na výpisu z účtu je u této položky uveden čtyřmístný kód, jehož zadáním na webových stránkách PayPalu je provedena aktivace zmíněné platební karty. Při následných převodech peněz přes Internet je odpovídající částka stržena buď ze zůstatku účtu PayPal nebo přímo z platební karty.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­ypal

Další odpovědi
Vikičistič

Dejte si ve vyhledávači na internetu platba payPal,tam máte registraci a založení účtu a je to již oficiálně dostupné i zde v ČR.Mělo by to být bezpečné,ale bohužel člověk nikdy neví,podvodníků je všude plno.