irij

Co to byl KACÍŘ?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Zastánce hereze je označován jako heretik, kacíř či bludař.
Hereze, kacířství či blud označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií.

Další odpovědi
hanulka11

Jan Hus byl kacíř

fofbal

Snad původní význam byl ve středověku oznčení jedince, který nesdílel učení církve katolické.
Postupem století se slovo kacíř stranou od původního přisuzovalo člověku jdoucímu proti proudu učení, zákona a společným myšlenkám. Jinak- ten kdo to silně myslí jinak