bobánek

Co spůsobuje že mech a lišejníky rostou,jak v arktickém tak v saharském podnebí?

Nejlepší odpověď
Radak

Lišejník je organismus, který je složen z houby a řasy nebo sinice. Žijí ve vzájemné symbióze, houba zajišťuje přísun minerálů a vody, řasa zase fotosyntézou vytváří organické látky pro houbu. Tento způsob dovoluje lišejníkům žít i v extrémních podmínkách, jako je sucho, mokro, nízké nebo vysoké teploty. Na co je však lišejník citlivý, je čistota ovzduší – říká se, že je indikátorem čistého vzduchu.

Další odpovědi
anonym

Přírodní výběr a snaha o přežití.