John

Fotosyntéza

Chtel bych se zeptat jestli nekdo vite, pokud se strom pokaci zda jeste dal vyrabi kyslik po uriznuti nebo ne dekuji John

Nejlepší odpověď
anetadela1

Snažila jsem se to všude možně najít, ale bohužel. Jen jsem pochopila, že pokud je rostlina zelená (zelený listy např.), tak je schopná fotosyntézy. Takže pokud se pokácí strom, tak určitou dobu je schopný ještě fotosyntézy. Až mu listy začnou schnout, tak postupně přestává vyrábět fotosyntézu. Tak jsem to pochpila já, no.

Další odpovědi
nukušinka

FOTOSYNTÉZA-je složitý děj,přeměna neústrojných látek na látky ústrojné-bílkoviny---cukry---škroby---tuky
FOTOSYNTÉZA probíhá za světla,v zelených částech rostlin
pokud se strom pokácí kyslik ještě nějakou dobu produkuje ale pouze za světla