pingo doce

Co slyší lékař, když mne vyšetřuje stetoskopem?(Dýchej­te, dýchejte zhluboka, nedýchejte).

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Lékařský fonendoskop se používá nejčastěji k vyšetření srdce (šelesty, tlukot srdce), plic (dýchání), při sledovaní střevních pohybů a velice často spolu s tonometrem k měření krevního tlaku. Stetoskop se oproti tomu využívá v porodnictví, k poslechu ozev plodu.

Dýchejte a nedýchejte proto, aby mohl porovnat zvuky-šelesti při dýchání a nedýchání.

Další odpovědi
Pepa25

Buď čisté dýchání nebo naopak patologické projevy, které mu pomohou zjistit onemocnění dolních cest dýchacích nebo plic (různé chropy, pískoty apod.)

marci1

Lékař poslouchá, jestli je dýchání v pořádku-čisté, či je slyšet nějaké neobvyklé zvuky nebo odchylky od normálního dýchání. „Přístroj zvyšuje intenzitu zvuku, tvoří jej zvoncový konec, který se obvykle přikládá k tělu pacienta a umělohmotné nebo pryžové hadičky se sluchátky.“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fo­nendoskop

mosoj

Myslím, že by jsi se divil, jak složité je vyšetření poslechem.