dust8

Co si strčíte za klobouk?

Nejlepší odpověď
annas

Toto rčeníl má 2 významy – viz původ

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/strcit-si-to-za-klobouk-jak-to-vzniklo

  1. Kladný význam nějakou ozdobu, abych klobouk oživila.
  2. Záporný význam – přeneseně třeba při nákupu čerstvých produktů – některé zvadlé ovoce či zeleninu si mohou strčit za klobouk.
  3. Co bych si sama strčila za klobouk?. Pokud by šlo např. o rady, druhý by mně mohl tvrdit, abych si své rady strčila za klobouk.

Pokud bych si něco strčila za klobouk kromě bodu 1, zůstane to za mým kloboukem, ale ničemu to neposlouží, protože to stále v člověku „žije“. Ale pokud někomu něco sdělím, tak mě pošle do háje.

Další odpovědi
Kepler

Rád bych si strčil péro za klobouk, ale ani po celoživotním tréninku jsem to nedokázal.

Drap

Jak kdy, podle toho co právě najdu.

marci1

Minulost. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.