anonym1234

Co si představíte pod slovem nic?

Slovo nic?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do archivu, otázka byla vložená nejméně 5×.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20nu­ic%20

..
"Nic je chybění něčeho nebo neexistence něčeho, a to

  • v relativním slova smyslu, tj. neexistence vlastností, stavů, procesů na něčem určitém – nic x něčemu
  • v absolutním slova smyslu, jako chybění bytí vůbec. – bytí x nebytí . Bytí = filosofický výraz pro celek všeho, co bylo, je a bude."

Podle filosofie

Další odpovědi
peterd108

Nic

zjentek

Deset kaček cash.

Stovku na účtu.

Ale je toho mnohem více, třeba taky si představím minulost velkýho třesku.
Anebo svoji budoucnost.

marci1

0 (nula), vakuum, smrt.

V matematice prezentuje matematické prázdno, čili nic, číslo 0. Množina, která nemá žádné prvky, čili obsahuje nic, se nazývá prázdná množina.

Ve fyzice se prostor bez hmoty, kde není nic hmotného, nazývá vakuum. Prostor mezi galaxiemi s prázdným prostorem se nazývá prázdnota.

V biologii se ztráta životních funkcí, kdy dojde k úplné a trvalé ztrátě vědomí a rozpadu těla, které se tak navracejí do životní nicoty, nazývá smrt.

Na poli filosofie je velmi obtížné obhájit myšlenku faktické existence absolutního nic. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nic

Drap

Nepředstavuji si pod tím vůbec nic.

JáJsemKarel!

Pod slovem nic je není nic.
Ale kdybych si měl představit nic, tak si nic nepředstavuji, nemám k tomu důvod.