tachytra

Co si o tom myslíte?

Co si myslíte o tom, že já se ve škole (ZŠ, 9 ročník) učím angličtinu.
Ale můj sen je umět alespň trochu Francouzštinu.
A proto se ji chci začít učit doma- ty základy.
Základní fráze, slovíčka atd.
Rodiče by mi kurzy neplatili.
Myslíte si, že je možné se naučit nějaké základy, a potom jít na nějaký kurz na zdokonalení? Jakou s tím máte zkušenost?
A co si o Francouzštině myslíte, jako o jazyku?
Nějaké tipy, jak se lépe Francouzštinu naučit? 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Říká se: Kolik znáš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Navíc francouzštinu považujíi za jeden z nejhezčích jazyků. Stačí si pořídit Francouzštinu pro samouky. Základy se podle téhle učebnice získat dají.

Další odpovědi
Nuk nuk

Určitě je možné se naučit základy jako samouk. Chce to hodně důslednosti a být na sebe trochu tvrdá a odolávat lenosti, ale určitě to jde. Francouzština je trochu těžká, ale je krásná a určitě je ve světě dost použitelná. Takže proč ne.

led

Okrem bežných návrhov – tj kupte si učebnicu… navrhujem
nalaďte si rádio, tv na francúzsky hovoriacu stanicu. Doporučujem nielen hudbu (ono je to lákavé, ale hudobná reč je intonačne a výrazovo skreslený jazyk) a počúvajte „spisovnú reč moderátorov, hovorovú reč hostí rôznych relácií, aby vám rytmus, melódia a spôsob reč vnikli "pod kožu“.ˇTo nevadí, že nerozumiete, nestíhate sledovať… časom porozumiete a budete stíhať
Podobne je to i pri čítaní, otvorte si noviny a nechajte sa ohúriť množstvom neznámych výrazov, všímajte si spojitosti a zbadáte, že pred niektorými slovami sa objavujú akési slabiky La, Le, De,… a uvedomíte si spojitosti. Čítajte i keď textu nerozumiete, časom porozumiete.
Je to systém: cudzinec medzi ľuďmi – sám v krajine zázrakov