Avatar uživatele
tachytra

Co si o tom myslíte?

Co si myslíte o tom, že já se ve škole (ZŠ, 9 ročník) učím angličtinu.
Ale můj sen je umět alespň trochu Francouzštinu.
A proto se ji chci začít učit doma- ty základy.
Základní fráze, slovíčka atd.
Rodiče by mi kurzy neplatili.
Myslíte si, že je možné se naučit nějaké základy, a potom jít na nějaký kurz na zdokonalení? Jakou s tím máte zkušenost?
A co si o Francouzštině myslíte, jako o jazyku?
Nějaké tipy, jak se lépe Francouzštinu naučit? 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3827 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Říká se: Kolik znáš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Navíc francouzštinu považujíi za jeden z nejhezčích jazyků. Stačí si pořídit Francouzštinu pro samouky. Základy se podle téhle učebnice získat dají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Určitě je možné se naučit základy jako samouk. Chce to hodně důslednosti a být na sebe trochu tvrdá a odolávat lenosti, ale určitě to jde. Francouzština je trochu těžká, ale je krásná a určitě je ve světě dost použitelná. Takže proč ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Okrem bežných návrhov – tj kupte si učebnicu… navrhujem
nalaďte si rádio, tv na francúzsky hovoriacu stanicu. Doporučujem nielen hudbu (ono je to lákavé, ale hudobná reč je intonačne a výrazovo skreslený jazyk) a počúvajte „spisovnú reč moderátorov, hovorovú reč hostí rôznych relácií, aby vám rytmus, melódia a spôsob reč vnikli "pod kožu“.ˇTo nevadí, že nerozumiete, nestíhate sledovať… časom porozumiete a budete stíhať
Podobne je to i pri čítaní, otvorte si noviny a nechajte sa ohúriť množstvom neznámych výrazov, všímajte si spojitosti a zbadáte, že pred niektorými slovami sa objavujú akési slabiky La, Le, De,… a uvedomíte si spojitosti. Čítajte i keď textu nerozumiete, časom porozumiete.
Je to systém: cudzinec medzi ľuďmi – sám v krajine zázrakov

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek