annas

Co si myslíte o tom, že dne 23. října 4004 př. n. l. stvořil Bůh nebe a zemi?

Tak to vypočítal James Ussher. Byl anglikánským arcibiskupem z Armaghu, irským primasem v letech 1625 až 1656 a plodným náboženským učencem.

Nejlepší odpověď
anonym

Ten ctihodný a bohabojný muž to jistě myslel a vymyslel upřímně.
Jak to spočítal? Co do rovnice dosazoval?
Je to blábol,samozřej­mě.Přání otcem myšlenky.
Existence – TŘEBA – dinosaurů,ta je vycucaná?

Doplňuji:
Je vzdáleně příbuzné s tvrzením,že papež je neomylný.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kre­acionismus

Další odpovědi
led

je to zaujímavý výpočet. Ale…
Ako mohol začať za súmraku, keď ešte nebolo oddelené svetlo od tmy? Ako teda mohol byť súmrak? Veď, kedy povedal budiž svetlo? To znamená, že začal tvoriť v tme.

hanulka11

Jsou to velmi zajímavé věci ale také se pochybuje o tomto datu

Ussher odvodil, že první den stvoření začal za soumraku předcházejícího neděli 23. října roku 4004 př. n. l. podle proleptického Juliánského kalendáře, blízko podzimní rovnodennosti, zatímco Lihtfoot podobně vypočítal Stvoření také na soumrak poblíž bodu podzimní rovnodennosti, ale roku 3929 př. n

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Us­sherova_chrono­logie

Tata

Já mohu říci jen to, že se bůh musel příšerně nudit když zrovna 23.10.4004 začal tu modelářskou piplačku. Vy se ptáte co já na to. Pokud počítáte s nedostatečnými informacemi a údaji, potom vám vycházejí tomu odpovídající nesmysli. Já jsem si vzal staré řecké báje a pověsti a mě vyšlo datum 12.8. 4003. Taky nesmysl. Kdysi jsem slyšel že když se měla rozjet první přeprava lidí vlakem, jeden anglický matematik také vypočítal, že při rychlosti nad 36 km/hod bude vzduch z vagónů vysát a všichni se udusí, ale nějak to nefunguje, proč asi? Stejné je to s výpočtem zahájení stvoření světa.

rybíz

Že je to kravina. A to naznačuje také to, že to vypočítal, kdo jiný než zase jen arcibiskup – černoprdelník. Tak co z něho mohlo jiného vylézt.

dudu

Pokud se nepletu, hospodin nejdříve řekl budiž světlo. Ale foton šířící se prostorem lze registrovat pouze pokud se odrazí od hmoty!
Ta však ve zmíněný okamžik nebyla ještě materializována.
Takže ctihodná První kniha Mojžíšova nemusí Stvoření popisovat úplně přesně, resp. objektivně.
S velkou pravěpodobností se mýlili nejen všichni středověcí i novověcí mudrcové a badatelé /včetně Vámi zmiňovaných/, ale nepřesně svoje znalosti možná dedukují i současní vědci, protože zatím poznali jen asi pět procent všehomíra. Zbytek je nám utajen v podobě tzv. tmavé hmoty a energie.

iq

Jako ateista se domnívám, že bůh může stvořit cokoli,ale pouze v představách věřících:-)