mosoj

Jak mám chápat Boha ?

V bibli (genesis 6–9) uvrhl Bůh na Zemi celosvětovou potopu jako nástroj ke zničení zkaženého předpotopního svě­ta.

Před tím ale udělal smlouvu s Noem a jeho syny, ve které slíbil,že již nikdy nevyhubí všechno lidstvo vodami z potopy a nedojde k potopě která by zničila Zem. Tato smlouva platí pro všechna pokolení všech věků !!!

Mám to chápat tak, že Bůh již nikdy nezasáhne do osudu Země a v případě současného destruktivního chování lidstva tomu nechá volný průběh ? Výsledek bude sice stejný, ale sebedestrukci (sebezničení) provedou na Zemi sami lidé, pod tichým dozorem Boha .

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, že existuje deismus a teismus, směry, které vidí Boha takto:

Deisté věří, že Bůh stvořil svět, ale víc se už o něj nestará. Všechno ponechává na starosti člověku samému a vrozeným zákonům. Takže kromě vzniku světa není ostatní nadpřirozené. O svět se má starat jen člověk.

Zatímco teisté tvrdí, že Bůh svět nejen stvořil, stále se o něj stará a řídí. Vyznačuje se vírou v jednoho boha.

Jenže Bůh by měl dát vědět, který je ten pravý.

Jak napsal kdysi Jules Verne: „Země nepotřebuje nové kontinenty, ale nové lidi“.

Bohužel,, ti si stále pod sebou podřezávají větev … Člověk nežije podle zákonů přírody …

Další odpovědi
toxino007

Taky jsem to četl. Krásná kapitola. Ano to co řekl platí.Bůh určitě má možnost zasáhnout do dění lidstva. Třeba si myslím že nenechal Hitlera ovládnout celý svět. Od doby velké potopy již nikdy nevyhubil svět. Co je na tom k nepochopení? :) krom toho si myslím že má plné právo vzít nám životy když nám je dal. Ps ateisti nereagujte

anonym

Co je mi do toho!…Vyštuduj, přidej se a uvidíš.(tvoje slo­va)

postcd

To je dobře že se ptáte, ty první dva odstavečky Vaší otázky chápu úplně stejně, myslím si, že jste to vystihl přesně.
Ale ten třetí odstavec chápu jinak, tak, že již nedojde ke zničení lidí potopou. To ale neznamená, že Bůh nezúčtuje s některými lidmi jiným způsobem. A takové zůčtování je předpovězeno v Bibli. Je to úžasné.

Agneta

Moc hezká otázka, ale o tom už bylo napsáno tolik smyslů a nesmyslů…:DD

Teď je 18 hodin. Dole stojí, že otázka byla zadána před 16 hodinami, čili 2 hodiny po půlnoci – a právě tak taky vypadá:DDD

Mosoji, každé náboženství má svoji bibli. Každá takováto chytračina byla sepsána špičkovými vzdělanci své doby na základě teosofického bádání, které se provozovalo převážně meditačně – tedy duchovně (né duševně), čili metodami jako „v tranzu“ kolem ohně po požití nějaké houby nebo jiného:DDD

„Mám to chápat tak, že Bůh již nikdy nezasáhne do osudu Země a v případě současného destruktivního chování lidstva tomu nechá volný průběh ?“

Křesťanští učenci se před 350 lety shodli na tom, že bůh po stvoření Země do dalšího osudu už nezasahuje (takže by Vatikán mohl „zabalit“).:DD

mosoj

Děkuji za názory. Ti co je nemají mně nezajímají. Zbytečně plýtvají svými názory.

Ono je toho víc. Jako celoživotní ateista, ale člověk vysloveně technického typu jsem začal porovnávat to co znám , nebo jsem přesvědčen že to tak je s texty bible a nestačím se divit. Vím že nejsem první a sám, ale technický pokrok nezastavíš a to srovnávání je tím pádem přesnější a více vystihující.