iceT

co si myslite o"jehovistech"a jim podobnych skupinach?

mam na mysli treba ty,co kazou ,zadne pozemske statky a podobne,a pritom sami bohatnou z tech,co se sveho majetku vzdaji v jejich prospech.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Každý má právo věřit na a v co chce. Ten který káže něco v co věří nemůže být nijak odsuzován. Něco jiného však je, pokud mu na to někdo skočí. Tak jako věřit je jeho věc, „sežrat“ mu to je potom taky jeho věc.
To však musí posoudit každý sám.
Nikomu neberu jeho víru ať je jakákoli, ale mě nepřesvědčí. Odsuzuji toho, který by mě chtěl k jeho víře nějakým způsobem přemlouvat nebo nutit.

Další odpovědi
panenka

Že to jsou lidi kteří vymívají druhým lidem mozky a kdo se dá jehovisty zblbnout tak je velký blázen.

vecernice

Jako děcko jsem si tím prošla.Moje matka se tím nechala zblbnout v čekárně u doktora,kdy ji oslovila jedna paní.A pak už to valilo.Jen samé jejich návštěvy s různě barevnýma knížkama,vnucování názorů až po prosinec bez vánoc atd.Ve škole jsme samozřejmě nesměli nic říct a jen poslouchat.Za­jímavostí bylo,že ta paní s rodinou nepracovala,nic nedělala a jen žebrala po barákách jídlo.Přez to chodila v parádních hadrách a kožichách.Odporovat se nedalo ,až do té doby než mému bratrovi museli dávat krev a mamka se naštěstí probudila a rozhodla se to skončit.Nebudu ani popisovat,jak bylo těžké se těchto lidí zbavit.

Jahoda

Ježiš! Ani o tom nemluvte. Škoda mluvit. Myslím, že Panenka to popsala výstižně. Dát od nich ruce pryč od takových blbců, jako jsou oni. Je sice fakt, že si můžou věřit v co chtějí (jak zmínil Miroslav), ale vnucovat to lidem? To už je jiné sousto!

kapka

Jehovisté jsou registrovanou církví, nevím sice, jak se jim to povedlo a nesouhlasím s jejich názory, ale budiž. Existují ale i neregistrované sekty, o kterých nemůže být pochyb, že vznikly pouze za účelem obohacení jejich vůdce. Pracují s psychikou lidí, je to prachsprostý promyšlený podvod. Takže nesouhlasím úplně s názorem, že je každého svobodná volba, jestli se k nim přidá, nemyslím, že je to tak jednoduché. Pokud si někdo postaví kariéru na tom, že vymyslí, jak na mne psychologicky vyvinout nátlak, donutí mne zblbnout a o vše přijít a ještě to bude vypadat, že jsem vše udělala dobrovolně, je to, podle mě, trestný čin.
Nemám s tím osobní zkušenosti, jen jsem si zrovna před pár měsíci o tomhle hledala něco na netu. Prý jsou novodobé sekty, které se zaměřují na vysokoškoláky, „dostanou“ je pod příslibem, že je naučí být úspěšnější v životě. Kdo by odolal?
Nikdo z té sekty nepřijde s větou "přišli jsme tě zblbnout a oškubat, bereš to nebo ne? " Je to tedy svobodná volba nebo není?

annas

Osobně znám rodinu, kdy rodiče vyhodili z domu dceru, protože se odtrhla od jejich bezmezné víry. Úplně ji odepsali a vůbec se s ní nestýkají. Ze svého okolí vím, že matka jehovistka nepřipustila, aby její těžce nemocné dítě dostalo krev… Prý jsou jiné prostředky na záchranu, ale tentokrát nebyly…

Doma mám schovaný dopis od jednoho mladíka, který žije v komunitě Hare Krišna. Popisuje každodenní rituály, které se na farmě odehrávají…

Když jsem kdysi s kolegyní navštívila Prahu, dostaly jsme na stanici metra tzv. Oxfordský test. Jen tak pro zajímavost jsme text vyplnily. Obdržely jsem odpověď, že náš psychický stav není ideální, že se potřebujeme léčit. Byla nám nabídnuta terapie. Šlo o scientologickou církev. Samozřejmě jsem odmítly.

anonym

Neco podobneho jsem odpovidala na otazku anonymovi Jak vidite pravdu?Nazor nemenim,takze jsou mi ukradeni at si kazdy veri cemu chce,da kazdemu co chce,jsem clovek tolerantni,jen kdyz jim dam najevo ze nemam zajem at jdou a jdou …

Džanička

Já osobně bych se do žádné sekty naverbovat nenechala.Nejsem blázen a mám rozum..Zkušenosti mám s nima ty,že nám kdysi vlezly až do domu,a hrabaly se nám v dokladech,ve skříních apod.A to jsme seděli v obýváku.Můj názor je že jsou to prachsprostí zloději.Nejenže vás okradou o majetek,ale i o duši,rozum,ži­vot,rodinu.Víc se rozepisovat nebudu.Už jen při psaní těchto řádků,jsem rudá vzteky..

martina1

Pan Miroslav má pravdu.Každý má právo se rozhodnout v co bude věřit.Asi proto tak nesnáším jehovisty.Naposledy u nás byli na Velokonoční pondělí a to mě dopálili nejvíc.Otravují i o svátcích a cpali letáčky dětem,které nemají rozum o co vlastně jde.Další zkušenosti mám z práce,kdy obtěžují ostatní pacienti a těm se to nelíbí.My s tím moc nenaděláme.Pamatuji si,jak jsem vydávala večeře a nevěřila svým očím.Na jídelně vytáhl jeden z pacientů kufr a začal dělat jakousi přednášku.Když jsem to šla řešit,tak se ukázalo,že je to jehovista a chtěl na mě volat policii,že mu zabraňuji ve svobodném vyjadřování.Měla jsem tenkrát průšvih i u primářky,pro­tože mě tak vytočil,že slušnost z mé strany šla bohužel stranou a to si dovolit nesmím.Když se budu chtít o nějakou víru zajímat,tak si cestu najdu sama a stejně tak mé děti.

BIGFOOT

Moc se nesměju.Dokážou pěkně otrávit. Členové jsou ale chudáci, kteří musí svým představeným sloužit. Nepouštět do domu, ani se s nimi nebavit. Registraci jako "církev dostali, když jich bylo asi 300 000. Ale ani žádný chemický postřik proti nim neznám. BIGFOOT

Zdroj: Uteč kdo můžeš

led

sú takí istí ako iné cirkve. Navonok pomôcť, v skutočnosti ovládnuť tvoju myseľ a rozšíriť svoju -božiu- moc.
Mám skúsenosti s Jehovistami ešte z čias dávnominulých /70–80-te roky min.storočia/. pri presvečovaní väčšinou lákali veľkými,ale povrchnými,zna­losťami. Dokázali človeka /unaveného z práce, od starostí/ oblbnúť a získať. Pokiaľ ste ale položili konkrétnu otázku, väcšinou zbabelo utiekli.
Darí sa im vždy v ťažkej dobe. Keď je dobre, neprídu.

anonym

Jehovisté= SEKTA.Se skutečnnou vírou v pravého
BOHA nemají nic společného.tolik k tématu---ZAJ-PO

Zdroj: moje zkušenosti s jehovisty

Michal

Když tomu někdo věří, tak se nedá nic dělat.Já mám proti sektám výhrady a proti některým velké.