Avatar uživatele
Rokio

Co říkáte na tuto zprávu, která se týká facky učiteli od žákyně?

https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Flakla-uciteli-facku-A-aktivista-pise-Muze-za-to-prezident-Zeman-582212
zdroj: parlamentní listy.cz

Podle mě by si žákyně vysloužila nejen vyznamenání, ale i medaili za statečnost. Žena je společensky významnějśí než muž, takže facka ženě je mnohem horśí a někteří lidé by mužskému agresorovi dali ještě vyznamenání, což je nestydaté. Ta žákyně by tedy měla dostat logicky větší uznání než kdyby to bylo obráceně.

Pokud by se pedagog choval příkladně, tak by zaslouženou facku nedostal.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1777 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Tu krávu vyloučit ze školy.
Čets ten článek vůbec? Bylo to za poznámku, kterou dostala. Takže „příkladný“ pedagog nemá dávat poznámky?
A co to meleš, že je žena „společensky významnější“? Ujasni si pojmy a pak teprve něco vypusť. Je výše společensky postavená, ale to se nerovná „společensky významnější“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Myslíte, že věta „Pokud by se pedagog choval příkladně, tak by zaslouženou facku nedostal“ je správná? Přece ve škole má vyšší postavení učitel, ať už muž,. nebo žena, takže opačně to ´neexistuje.

Jak je možné, že ve škole může žák učitele nejen vyfotografovat, provokovat a ještě mu dát facku?

Jak daleko jsme došli? Co na torodiče?: Nedávno otázka o zřizování polepšoven – neměli by se „polepšit“ rodiče ve výchově, aby jejich dítě se takto nechovalo?

Jenže spolužáci přihlíželi … mění se vztah žáků k učiteli – z útoků slovních se stávají úpoky fyzické za „jásato publika“.

Nevím, ale možná vztahy zhoršuje i inkluze, že ve třídách jsou problémoví žáci,. kteří chodili do zvláštních nebo speciálních škol.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ty to chápeš zcela mimo realitu. Holčina by měla skončit ve výchovném zařízení. Divím se učiteli, že ji nevrátil. To, že ostatní jí fandí a natáčí si to, svědčí o tom, že to bylo předem připravované. Také něco závažného bylo zanedbáno v rodině . Zřejmě ne pouze v rodině té žákyně ale i některých jiných rodinách. Sociálka by měla prověřit výchovu a rodinné zázemí takovýchto spratků a nějakým způsobe by měli být postiženi i rodiče.
Nějaká úcta a autorita musí existovat. Jinak to neni žádná demokracie, ale anarchie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Daleko zajímavější, než co říkáme na onu zprávu, je to, co říkáme na to, jak ses pěkně vybarvil. Já jsem měl podezření od začátku, co ses tu objevil, ale teď to vyplavalo jak olej na vodu. To, cos napsal, svědčí o tom, že jsi kardinální idiot a měl bys být izolován, protože jsi pro společnost jalovou přítěží. Pokud možno, jako v antické Spartě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Říkám na to, že měl následovat okamžitý transport žákyně do pasťáku … ehm, čo to táram … diagnostického ústavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Rokio, na každú mediálnu správu sa treba pozerať z viac strán. Je pravdivá, je tam aj čo predchádzalo danému skutku? Nie je niečo zamlčané? Nie je tendenčná? Má informátor skutočný záujem o pravdu, príčiny a dôsledky, alebo sleduje svoje vlastné ciele?

Každý žiak aj učiteľ majú svoje práva a povinnosti, obaja sú povinní okrem dodržiavania pravidiel slušnosti, zákonov a predpisov dodržiavať aj školský poriadok (ŠP). Ak v ŠP je uvedený zákaz používania mobilných telefónov žiakmi počas školského vyučovania, je žiak povinný tento zákaz dodržiavať.
Vyprovokovať pedagóga k neuváženému činu, dokonca to celé nakrúcať (ak je žiakom nakrútený videozáznam, nešlo o náhodu, ale o pripravenú provokáciu s účelom zdiskreizovať vyučujúceho) je hrubý priestupok odporujúci stanovám ŠP a pravidlám slušnosti. Ako rodičia vychovávajú svoje dieťa vo vzťahu k spoločnosti?

Z vlastnej skúsenosti
V časoch, keď som začínala učiť, skúšali „humoresky“ aj na mne, prakticky takýto test odolnosti zažil snáď každý kantor. Jeden z testov: počas vysvetľovania látky si jeden žiak položil hlavu na lavicu a „zdriemol si“. Keď som to zbadala, aby som, nedajbože, nerušila spiaceho, postupným stišovaním som ukončila vysvetľovanie. Potom sme, celá trieda, mlčky čakali, až „spachtoš“ zaregistruje ticho. Netrvalo to dlho, mucha ani nestačila zabzučať a preletieť od okna k dverám. Po prebudení mal pri katedre dokončiť hodinu miesto mňa. Ja som si sadla na jeho miesto a čakala. Nikdy viac sa už nikto z nich nepokúšal narušiť hodinu. Škoda, že vtedy neboli mobily s kamerami, to by boli zábery 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Myslím, že by i učitelé – profesoři měli mít možnost požívat (vážnosti) ochranu veřejného činitele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ta káča by zasloužila přes držku. A pořádně.To je vizitka jejích rodičů, jaké tele „vychovali“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Rokio, kdybys jen používal to, co mají lidé „mezi ušima“ (pokud tam něco máš) ! ;) :D :D

A VŠICHNI OSTATNÍ >>>
Nenapadejte ho, protože on za to NEMŮŽE!! Vysvětlení dole (viz „kříženci“) zde > https://necyklo­pedie.org/wiki/Vo­goni#Z.C3.A1stup­ci_Vogon.C5.AF

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Medaili za statečnost? Vyznamenání? Jako že si dovolila zesměšnit učitele před ostatními žáky? To ses asi trochu potento, ne? Statečná teď bude akorát u spolužáků.
To tvoje společensky významný a nevýznamný je směšné… to bylo kdysi vážené zaměstnání dělat učitele, dnes je to za trest a osobně bych to nedělala, kdyby mi zlatem a drahým kamením platili.
Děti a ženy se bít nesmějí, a ona žákyně není ženou, ale maximálně 13 tiletým spratkem, kterýho doma nic nenaučili.
Prostě se svět v p*del obrací. A bude hůř…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Co čekal? Provokoval žákyní a tak jednu slizl. Prostě si rozmyslí otravovat s nějakou výukou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Rokio je zapotřebí se trochu adaptovat je jiná doba, jak říká jeden politik, vládnou humanisti, ochránci lidských práv, ochránci životního prostředí různé spolky a pod.

Nedávno v České Třebové dostal učitel na hlavu těsný odpadkový koš a moderní žactvo okolo žhavilo mobil foto na památku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Všichni odpovídající jste nějak opomenuli fakt, že zde jde o seriózní zprávu, jež svým poselstvím společnosti nese JASNOU a ZÁSADNÍ informaci a to tu, dají-li si občané do držky a to i za předpokladu, že ještě nezískali občanku, v zásadě za jejich jednání může MI-LOŠ ZE-MAN, jelikož svými osobitými postoji a vyjadřovacími dispozicemi vlastně k tomuto jednání společnost nepřímo vyzval! Čili žákyně a kantor, ač se mohou jevit jakkoli vinni, jsou v kauze naprosto nevinně a stali se oběťmi systému. Zpráva by měla donutit VŠECHNY k hlubokému zamyšlení, ne jen zde přítomného Rokia a jeho spolubydlící z cimry na Praze 8.

Rokio, zpráva má hlubší podtext, neřeš to.. (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Podle otázky jsem čekal jaké hrdinství to ta holka jako mohla provést, na co všechno se ten učitel asi chystal a ona mu to překazila… A pak jsem se dozvěděl, že jen někomu nepřipravenému dala facku a horda puberťáků ji k tomu aplaudovala.
Vyznamenání? Statečnost? Za co? Žena společensky významnější? Ano, ale tady to vypadá spíš na malou hloupou holku, která to nemá v hlavě srovnané (možná tam byl nějaký hrdinský a veskrze pozitivní aspekt a o kterém se ale žádné zprávy zatím nezmiňují)

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

No, nazdar! Teď se dívám, že jsem za otázku dala bod. Určitě před tím, než jsem četla dodatek k otázce.

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

LOL! Nic si z toho nedělejte, Vogoni NEJSOU zlí (a ani jejich hybridé viz https://necyklo­pedie.org/wiki/Vo­goni#Z.C3.A1stup­ci_Vogon.C5.AF ) ;) :D

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Muehehehé! Tak Vás bych chtěl za kantorku, vidělo by se, kterak by Vaše „exemplární potrestání“ zafungovalo na mě! ;) :D :D

A to ve vší skromnosti podotýkám, že jsem do školy chodil v dobách, kdy se ještě hledělo na školní řád a k dovlečení studenta bez přezůvek do ředitelny kantoři neměli nejmenší skrupule. ;) :D :D

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nepotrebovala som trestať študentov.

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

aliendrone, nechala by som vás vyspať sa, ak by vám neprekážal hluk
po zmene z teórie do praxe (trochu hlučnejšie). Spolužiaci by si vás „vychutnali“ tak, že aj známy americký Votrelec by bol nevinným bábätkom a Ripleyova šumenie vánku.

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Vaše Excelence, nejjasnější hvězdo noční oblohy, nedostižný sne všech mužů a jinochů etc. – moc tomu nerozumím > „…ak by vám neprekážal hluk
po zmene z teórie do praxe (trochu hlučnejšie)“

Každopádně pochybuji o tom „vychutnávání aliendrona spolužáky“, v reálu to totiž fungovalo NAOPAK. ;) :D :D

Teď jsem si uvědomil STRAŠLIVÝ MISTAKE s tím „chtěním za kantorku“ – leda tak na HODNĚ DÁLKOVÉ studium, něco na způsob Praha – Neptun či více. Víme svoje, jistota nade vše! ;) :D :D

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

hlučné pre spachtoša 🙂

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Asi nemám nejlepší den, pořád tu teorii na praxi nepobírám, ale to asi bude tím HNUSNÝM vedrem. :( Šlak my mě trefil, už aby začaly příjemné podzimní plískanice. ;) :)

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

aliendrone, to robia tie nuly a jednotky, človek ale to berie širšie. Sú profesie, kde teória je dvojča praxe.

před 1776 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Taxemi zdá, že si tady NĚKDO dělá z nejkrásnějšího, nejskvělejsího, nejúžasnějšího aliendrona šprťouchlata! ;)

V mém případě existují výhradně JEDNIČKY, nuly jsou rezevovány pro ty OSTATNÍ! ;) :D :D

před 1776 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

annas: Pokud by učitel páchal přestupek, tak žák má plné právo učitele natočit a materiál odevzdat policii. Jedná se o krajní nouzi. Žák tím sice poruší školní řád, ale učitel porušil zákon, čímž žák odvrací daleko větší nebezpečí. Tohle samozřejmě říkám obecně a netýká se to tohodle případu.

před 1811 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Udělej si pořádek v pojmech: UTFG Krajní nouze: § 28
Krajní nouze

(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.

(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.

Plácáš nesmysly.

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Rokio,

nemáte pravdu. To,. že učitel žádá, aby se žák učil, choval slušně, je učitelův přestupek?

"Ředitelé moc dobře vědí, že dětem zakázat nosit telefon nemohou, protože jde o soukromý majetek, ale ve školních řádech je svévolné používání mobilu při hodinách zakázané.

„O přestávkách děti mobil použít mohou, ale ve škole je zakázané kohokoliv natáčet bez souhlasu druhé osoby. Kvůli případné kyberšikaně," vysvětlil ředitel nymburské školy Letců R.A.F. Jiří Cabrnoch.
Zdroj: https://www.de­nik.cz/z_domo­va/za-nedovolene-pouziti-mobilu-muze-byt-dutka-20170221.html

http://www.ces­kaskola.cz/2019/01/­zakaz-mobilu-rozdeluje-ceske-skoly.html

před 1811 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Drap: Tak to by bylo absurdní, kdyby jí to učitel vrátil. Ženy se nesmí bít. Kdybych já uhodil ženu, tak bych měl z ostudy kabát a hluboce bych se styděl.

před 1811 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A muži se jako bít smějí? Jsi totálně mimo…

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Skoro je mně tě líto. Bez znalostí a ještě trapnej!

před 1811 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

+1

před 1810 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek