zjentek

Jaký záběr má dnes koncepce sociálního vyloučení?

Stačí vést život jako jedinec v příkladu níže k tomu, aby byl považován za sociálně vyloučeného jedince?

Příklad:
Jedná se o starce, věkově vysoko nad 90 let, nemajícího již žádné příbuzné, jehož roční důchod (příjem) se rovná roční výši jeho výdajů za nájem a služby spojené s jeho pevným zázemím- JEHO DOMOVEM (řekněme, že něco drobných na základní jídlo mu ještě zůstává, ale v podstatě má hlad).
Jedná se v tomto konkrétním případě o sociálně vyloučeného jedince?

Odpovědi
Rokio

Sociálně vyloučení jsou jedinci žijící na okraji společnosti, nebo mimo ni. Patří sem například vězni, chovanci a lidé žijící v ústavech. Dále pak bezdomovci.

Edison

Záběr má něco nebo někdo, kdo o něco usiluje. Podobně koncepce. Pochybuji, že by někdo tvořil koncepci sociálního vyloučení a s nějakým záběrem. Možná máš spíš na mysli sociální začlenění, tedy přesný opak, ne?

zjentek

Rokio mrkni taky občas do Wikipedie, doba se vyvíjí a dost se mění.

Ametyst

Ale jenom občas! 🙂
Kdyby každý mrkal do wiki a googlu, tak bychom si moc nepopovídali, že ne?

Rokio

zjentek: Díky za radu.