hapiky

Co považujete za své životní světlo?

Nejlepší odpověď
annas

Jiné

Věřící své světlo vidí u Ježíše.
„Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života.“

Beru světlo jako to, co je důležité k životu, třeba sluneční svit. Slunce je světlem i teplem života. Ukazuje náš vnitřní čas, vyvolává příjemné pocity, dodává sílu nejen lidem. Přece při i vnímání ve tmě je třeba zapojit další smysly.

Fascinující je i pohled na některé světélkující organismy, které rozsvítí lesy, jinde i oceány. Jsou hříčkou přírody např. světlušky.

Stejně tak nás posílí světlo, když pozorujeme vycházející hvězdu jitřenku, která jako světlonoš je nositelem světla, začíná svítat.

Světlo ovlivňuje i naši duši, dodává nám energii, posliluje nás. Třeba světlem v duši může být láska, umění radovat se z maličkostí, z toho, že žijeme.

Pokud je člověku smutno, objevi se tma v srdci či duši, můžeme se jí zbavit na rozdíl od tmy, která nás čeká, až skončí naše cesta.

Život je světlo, tma je nepřítmnost světla., tedy smrt. Světlo a tma nemohou být současně.

„Když se ti někdy zdá, že je život příliš těžký, zkus trochu napodobit klauna, kterému sice srdce pláče, ale který přece se smíchem hraje na housle pro jedno dítě, aby se vyléčil ze slz svého srdce.“ Phil Bosmans

Další odpovědi
Kepler

Jiné

Já už jenom sleduju, jak se blíží absolutní temnota a jsem rád za každou světlou chvilku, která ji aspoň na chvíli zaplaší. Momentálně se těším na léto příštího roku, kdy hodlám trochu cestovat a konečně se poprvé proletím letadlem. Toužil jsem po tom celý život.

led

Jiné

Splniť si sny

Drap

Jiné

,

hapiky

annas: Skvělá odpověď, mě někdy až vyhrknou slzy do očí, když jsem si vzpomněl na verš z Bible o tom co nám Bůh slíbil, už si to přesně nepamatuji: Neplačte Vy zarmoucení, já vám odpočinutí dám.