JanyOK

Jsou bílá a černá barvy?

Nejlepší odpověď
led

Nie.
Zjednodušene:
Biela – je vlastne zlúčenie červenej+modrej+ze­lenej (RGB)zložky odrazeného svetla od daného – pozorovaného bodu.
Čierna – veľkosť svetla odrazeného od daného bodu je tak malá, že ho ani nevnímame.
Každý predmet totiž vidíme len ako odrazené svetlo od jeho povrchu.
A včul rozmýšľajte
PS.
Chápem, že sa to zdá na hlavu postavené, ale pozrite si základy optiky pre základné školy 🙂

Další odpovědi
BEAES

Myslí,že ano, alespoň já je za barvy považuji, protože mě to tak ve škole učili.

hanulka11

Vždy jsem si myslela, že patří mezi základní byrvy ,ale ono je vše jinak…stále se učím novým věcem!!!!

BÍLÁ & ČERNÁ alias SVĚTLO & TMA
Jediné barvy, které nejsou barvami, je barva bílá a černá. Přišlo se na to při objevu optiky. Bílá je kombinací všech barev viditelného světelného spektra, černá je absencí tohoto spektra, a tedy i bílé. Bílá je součtem všech viditelných forem záření, černá je absencí záření. Černá pohlcuje světlo, ale je důležitá, protože je protipólem bílé, a bez tmy by nebylo světlo. Co tento objev optiky znamená pro nehmotnou realitu?

•Bílou spojujeme s čistotou, dobrem a spravedlností. Bílá je symbolem pozitivní a ochranné energie. Symbolizuje celistvost ducha. Spojujeme s ní Boha, posly z nebe – anděly.

•Naopak černou barvu spojujeme se zlem a smutkem. Je to symbol destrukce, zoufalství, hněvu a nenávisti, které jsou absencí lásky, soucítění a odpuštění

Zdroj: http://www.zena-podnikatelka.cz/li­festyle/tajem­no/bila-a-cerna-symbolizuji-dualitu

SajmonModer

Ano.

Honzucha

A jak to mám teda říct v drogérii? Chci jednu bílou… Ale když neřeknu barvu tak asi nic nenakoupím.