Avatar uživatele
JanyOK

Jsou bílá a černá barvy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? BEAES, hanulka11 před 4776 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Nie.
Zjednodušene:
Biela – je vlastne zlúčenie červenej+modrej+ze­lenej (RGB)zložky odrazeného svetla od daného – pozorovaného bodu.
Čierna – veľkosť svetla odrazeného od daného bodu je tak malá, že ho ani nevnímame.
Každý predmet totiž vidíme len ako odrazené svetlo od jeho povrchu.
A včul rozmýšľajte
PS.
Chápem, že sa to zdá na hlavu postavené, ale pozrite si základy optiky pre základné školy 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Myslí,že ano, alespoň já je za barvy považuji, protože mě to tak ve škole učili.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Vždy jsem si myslela, že patří mezi základní byrvy ,ale ono je vše jinak…stále se učím novým věcem!!!!

BÍLÁ & ČERNÁ alias SVĚTLO & TMA
Jediné barvy, které nejsou barvami, je barva bílá a černá. Přišlo se na to při objevu optiky. Bílá je kombinací všech barev viditelného světelného spektra, černá je absencí tohoto spektra, a tedy i bílé. Bílá je součtem všech viditelných forem záření, černá je absencí záření. Černá pohlcuje světlo, ale je důležitá, protože je protipólem bílé, a bez tmy by nebylo světlo. Co tento objev optiky znamená pro nehmotnou realitu?

•Bílou spojujeme s čistotou, dobrem a spravedlností. Bílá je symbolem pozitivní a ochranné energie. Symbolizuje celistvost ducha. Spojujeme s ní Boha, posly z nebe – anděly.

•Naopak černou barvu spojujeme se zlem a smutkem. Je to symbol destrukce, zoufalství, hněvu a nenávisti, které jsou absencí lásky, soucítění a odpuštění

Zdroj: http://www.zena-podnikatelka.cz/li­festyle/tajem­no/bila-a-cerna-symbolizuji-dualitu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Ano.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Honzucha

A jak to mám teda říct v drogérii? Chci jednu bílou… Ale když neřeknu barvu tak asi nic nenakoupím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek