Pokročilý

Jsou bílá a černá barvy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nie.
Zjednodušene:
Biela - je vlastne zlúčenie červenej+modrej+zelenej (RGB)zložky odrazeného svetla od daného - pozorovaného bodu.
Čierna - veľkosť svetla odrazeného od daného bodu je tak malá, že ho ani nevnímame.
Každý predmet totiž vidíme len ako odrazené svetlo od jeho povrchu.
A včul rozmýšľajte
PS.
Chápem, že sa to zdá na hlavu postavené, ale pozrite si základy optiky pre základné školy :-)

Další odpovědi:

Zlatý

Myslí,že ano, alespoň já je za barvy považuji, protože mě to tak ve škole učili.

Zlatý

Vždy jsem si myslela, že patří mezi základní byrvy ,ale ono je vše jinak....stále se učím novým věcem!!!!

BÍLÁ & ČERNÁ alias SVĚTLO & TMA
Jediné barvy, které nejsou barvami, je barva bílá a černá. Přišlo se na to při objevu optiky. Bílá je kombinací všech barev viditelného světelného spektra, černá je absencí tohoto spektra, a tedy i bílé. Bílá je součtem všech viditelných forem záření, černá je absencí záření. Černá pohlcuje světlo, ale je důležitá, protože je protipólem bílé, a bez tmy by nebylo světlo. Co tento objev optiky znamená pro nehmotnou realitu?

•Bílou spojujeme s čistotou, dobrem a spravedlností. Bílá je symbolem pozitivní a ochranné energie. Symbolizuje celistvost ducha. Spojujeme s ní Boha, posly z nebe – anděly.

•Naopak černou barvu spojujeme se zlem a smutkem. Je to symbol destrukce, zoufalství, hněvu a nenávisti, které jsou absencí lásky, soucítění a odpuštění

Zdroj: http://www.zena-podnikatelka.c z/lifestyle/tajemno/bila-a-cer na-symbolizuji-dualitu

Bronzový

Pokročilý

A jak to mám teda říct v drogérii? Chci jednu bílou... Ale když neřeknu barvu tak asi nic nenakoupím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.