Babsi

Co pomáhá na otoky nohou?

Je to u staršího člověka.

Nejlepší odpověď
mosoj

To je těžké. Je třeba vědět jakého jsou otoky původu.
Může to být žilní nedostatečnost, srdeční a ledvinové potíže, nevhodné léky ( třeba na krevní tlak) atd. atd.

Další odpovědi
barnajka

Asi před 3 lety mi taky dost otékaly nohy – měla jsem rozhozený celý organismus a k tomu se přidalo podezření na lymfedém. Hrůza! Vyzkoušela jsem kdeco, otoky byly horší a horší. Pak jsem se někde dočetla, že pohanka je takový malý zázrak. Obsahuje totiž rutin, který posiluje cévní stěny, snižuje cholesterol, působí jako prevence proti ucpávání cév…umí toho zkrátka spoustu. Po cca měsíci pohankové „kúry“ otoky úplně zmizely a nikdy víc jsem s nimi problém neměla.
Zkuste si koupit pohanku lámanku, internet je plný receptů. Můžete to střídat s pohankovou kaší (kupovala jsem si v prodejně zdravé výživy instantní)- a nebo s pohankovým nápojem v prášku (chutná jako sušená smetana do kafe :)
Úplně nejvíc mi ale pomohl asi pohankový čaj – zní to možná divně, ale vůbec nebyl hnusný!!! Chutnal mi i neslazený, nejvíc se mi osvědčil bio s příchutí šípku – krabička stála tehdy necelých 40Kč. V odkazu máte jeho obrázek.

http://www.zdra­venka.cz/zdra­venka/eshop/2-1-Byliny-a-bylinne-smesi/6-2-Bylinne-smesi/5/1026-Pohankovy-caj-se-sipkem-Bio

Jinak ještě zkuste v rámci svých možností nohy procvičovat – kroužit kotníky, přešlapovat vestoje z nohy na nohu, propínat chodidla… A vždycky když můžete, dejte si nohy do zvýšené polohy.

janesis

mě pomáhá koňská mast chladivá nebo studená lázeň:))