Smackdown

Co obsahuje cukrová řepa?

Vitamíny,mineráli – jel jsem kolem a na poli tam je hromada.

Nejlepší odpověď
johana 56

Cukrovka je pěstována hlavně jako technická plodina, surovina na výrobu cukru.

Z technologického hlediska se rozdělují látky obsažené v bulvách cukrovky na dřeň a řepnou šťávu. Řepnou dření se rozumí souhrn ve vodě nerozpustných látek. Dřeň tvoří vláknina (pentózany, pektinové látky, celulóza, lignin), rostlinné bílkoviny, stopové množství jiných organických látek, asi 4 % ve vodě nerozpustných organických kyselin. Zbytek tvoří řepná šťáva, tj. voda a v ní rozpuštěné látky. Z nich přibližně 87% tvoří sacharóza. Řepná bulva obsahuje asi 76% vody a 24% sušiny. Zpracováním cukrovky v cukrovaru získáme v průměru 12,5% bílého cukru, 5,5% sušených řízků a 4,5% melasy. Pro hodnocení technologické jakosti cukrovky je nejdůležitější obsah sacharózy a melasotvorných látek. Sacharóza dosahuje v cukrovce koncentrace v rozmezí 15 – 18%, maximálně 20 – 22%.
https://cit.vfu­.cz/vegetabili­e/plodiny/czech/cu­krovka.htm

Další odpovědi
briketka10

Vyměňte cukr za řepný sirob. Prospějete tak svému zdraví:
Základem sirobu je vyvařená šťáva z cukrové řepy. Jsou v něm zachovány všechny minerální látky, glukóza a velká porce vitamínu B. Jedná se o tradiční pochoutku, kterou velmi dobře znaly už naše prababičky.

Zdroj:
http://www.roz­hlas.cz/pardu­bice/radioporad­na/_zprava/vy­mente-cukr-za-repny-sirob-prospejete-tak-svemu-zdravi--1565511

CUKROVÁ ŘEPA

  • léčí průdušky, andínu, astma, spalničky, zácpu, omrzliny, bolesti a měknutí zubů a kostí. Léčivá při spaleninách.

Zdroj:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/ji­dlo-strava/ovoce-a-zelenina-pusobeni-na-lidske-telo-a-zdravi-obsah-mineralu-vitaminu

Cukrová řepa – chipsy 1kg
http://susene­ovoce.eu/index­.php?id_produc­t=38&controller=pro­duct

zjentek

Obsahem je dobrá na výkon, na kole sis měl jednu dát přímo do řepy ;)

Emefej

Obsahuje zejména vodu.

Kepler

Nějaké ty vitamíny a minerály obsahuje, ale pěstuje se hlavně pro výrobu cukru. Mívá cukernatost okolo 16 %. Následně pak taky k výrobě lihu (hlavně jako přídavek do automobilových benzínů) a využívá se taky jako krmivo pro zvířata.