zvonisek

Co nebo kdo je to poseraclam?

Nejlepší odpověď
annas

Posera = bázlivec, srab, má strach, bojí se.

Clam

  1. Obscénní – nemravný, nestydatý; ženské přirození.
  2. Slangově – dolar.
  3. Neformálě – být potichu.
  4. Scientologie – škleble – ve významu něco prvotního z hlediska genetiky – otvírání a zavírání škeble stejně jako lidská ruke.
  5. Škeble – nehezká žena, prostitutka, ženské přirození.

://www.urbandic­tionary.com/de­fine.php?term=clam

Protože jde o nespisovný, určitě vulgární výraz – nadávka, převedla bych asi takto: je to bázlivá škeble ve významu 1. nebo 5.. Nebo starý jako škeble – nevyvinutý atd. – 4 atd.

K bodu 4 https://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2012­0104053235AAk­zSal

Opět záleží na kontextu, kde byl výraz použitý, pak je možné lépe význam dosadit.