lusy116

Co na klouzající podrážku bot?

Zdravím :D nevím jestli tahle otázka není stupidní a jestli je na to vůbec nějaká možná odpověd :D
Koupila jsem si zimní boty.. a venku mě totálně kložou..chápu že led klouže.. ale šla jsem po obyčejným sněhu a furt se mi neustále při každým kroku smekají :D ráda bych je nosila ale když se mě furt neustále kloužou bojím se o svý zdraví :D
Existuje něco aby to nějak zmírnilo a neklouzalo se to tak ? :) díky

Nejlepší odpověď
annas

Existují tzv. nesmeky, ale když jsem je nosila, vypadaly docela jinak.
Podívejte se do odkazu.

Jde sice o Blesk, ale je v něm test, které nesmeky opravdu nekloužou.

https://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/189581/velky-test-nesmeku-poradime-s-kterymi-neuklouznete.html

http://nesmeky­.info/

https://protis­kluzu.cz/nesme­ky-protiskluzove-navleky-na-boty/168-protiskluzove-navleky-na-cele-boty.html

Další odpovědi
marci1

Existuje. Buď se prodává protiskluzový sprej na podrážky bot, nebo tzv. „nesmeky“. 🙂

Drap

Ano existují tekuté řetězy na boty a nebo nesmeky. Existuje jich celá řada.
Třeba zde:
https://protis­kluzovenavleky­.cz/cs/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=5299219890­_VS_protisklu­zovenavleky.cz&ut­m_content=%5bnes­meky%5d&utm_ter­m=nesmeky

aliendrone

Nemám zkušenosti s „nesmeky“, ale s „tekutými řetězy“ ano (ve spreji). Tedy – jen na pneumatikách a popravdě řečeno, je to O NIČEM! Na botách by ale mohly fungovat trochu déle (přeci jen nejsou tak exponované jako penumatiky), takže by to chtělo vyzkoušet.

mosoj

Vyhodit. Nic nepomůže a je to o zdraví. Od jedněch podobných, mám přetržený stehenní sval!!! Ještě že jsou čtyři. Od té doby na botách nešetřím.

nyjono

Nech je na nošení, až nebude sníh.
A příště nekupuj boty s hladkou podrážkou.

led

Do snehu a na ľad nepoužívajte hladkú podrážku, lepšia je ryhovaná, alebo wibram podrážka.
Našlapujte celým chodidlom zhora, kolmo ne zem. Zdá sa to byť ťažké ale nie je. Napríklad aj vojaci, ak správne pochodujú „paraden marsch“ došľapujú celým chodidlom. Väčšina ľudí našlapuje najprv na pätu s pohybovým tlakom nohy dopredu a práve vtedy najľahšie dochádza ku šmiku. Skúste si všimnúť, ako našľapujete.
Kozmetika, ako sú tekuté reťaze, majú krátku životnosť. A v "klincových návlekoch, alebo horolezeckých mačkách sa po asfalte zle chodí,. to nehovorím o tom, keď niekomu šľapnete na nohu.