Krejcík

Co může způsobovat suché rty po ránu?

Vždy mívám ráno suché a někdy i trochu popraskané rty, jednou dokonce i trochu do krve. Po tom, co se ráno napiji se to téměř srovná. Piji dostatečně okolo 3 litrů vody denně a stejně se mi to děje. Nevíte, co může být příčinou? Jinou nemocí netrpím. Děkuji.
ivzez: ráno, odpoledne, večer a i než jdu spát (hlavně proto, že jsem si myslel, že na noc málo piji) ale nepomáhá to, jsem si téměř jistý, že piji dostatečně mnoho tekutin.. sám sebe nutím pít víc právě kvůli těm suchým rtům po ránu ale nepomáhá to

Odpovědi
ivzez

Mně se to stává, když se před spaním nenapiju.
Jak máte přísun tekutin rozdělen přes den, pijete i večer?
Zkuste si na noc rty natřít jelením lojem.

Anikitos

Je to způsobeno dehydratací, nedostatešný přísun tekutin během spánku, a taky dýcháním ústy.. tj když nedýcháš nosem, ale ústy dojde k úbytku sllin a následnému vysychávání v ústech i na rtech.

Je lepší před spaním vypít sklenici vody. ;)

zjentek

A určitě jsou suché? Zkoušelas je ráno umejt prstem a teplou vodou? Po dlouhý noci na nich může bejt zaschlý cokoliv.

Radius

Také se mi to stává už dlouho, tak používám jelení lůj z lékárny (asi 25 Kč) vypadá asi jako rtěnka ale je to bílé (ne červené) a tím si natírám rty a už nepraskají. Jiné kožní problémy nemám (jsem muž).

quentos

Lepší než jelení lůj je potřít je před spaním heřmánkovou mastí. Mám podobný problém (a piju taky dost) a bez heřmánkové masti ani ránu.

aliendrone

No, já tímhle sice netrpím, zato mám někdy rty suché při nízkých teplotách. Řeším hydratačním krémem. Je to fajn i na pazoury. :)
https://pletove-kremy.heureka­.cz/nivea-for-men-visage-q10-hydratacni-krem-pro-suchou-plet-50-ml/#

mosoj

Pro jistotu si nech změřit ráno na lačno cukr. Nicméně pravděpodobně je to tím, že dýcháš ústy. Zřejmě nějaký problém v nosohrtanu.

zjentek

…Taky bacha třeba na orál!