Avatar uživatele
anonym

Co může být příčinou netopícího auta?

bohužel již nemůžu doplnit předešlou prakticky stejnou otázku, takže mi nezbývá nic jiného než založit novou. Mazda MX3, 1996.. topí jen velice slabě a nebo vůbec.. samozřejmě ani po dosažení provozní teploty

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5152 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Vadný termostat. Je furt otevřený a tudíž voda se nestačí natolik ohřát, aby topilo topení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Wendelin

Měl jsem podobný problém na Renault Laguna. Bylo to zanesením chladící soustavy usazeninami z nemrznoucí kapaliny. Na vyčištění se prodávají přípravky, které rozpouštějí nečistoty. Bohužel tato cesta u mě nebyla úspěšná. Nakonec mi mechanici v servise protáhli soustavu vodou, ale v opačném směru, než normálně teče. Nevím, jestli to bylo tímhle trikem, nebo tím, že jsem to před narušil tím přípravkem, ale topení začalo fungovat. Ne sice na plné pecky, ale v porovnání s předchozím stavem to bylo nebe a dudy. Neručím za to, zda se tento postup dá aplikovat i na tvém vozidle, aby se např. nepoškodilo čerpadlo. Nejsem odborník, jen jsem se podělil o svou zkušenost. Doporučuji se poradit s mechanikem. PS. Nebezpečí toho přípravku je, že pokud máš již jednou zapískované potrubí z důvodu zacelení děr, může se tato ochrana uvolnit a začne ti téct chladič.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Misak22

Myslím si že kdyby to byl termostat tak se ti to neohřeje ne provozní teplotu.Určitě je to chladič topení je zanešený,akorád nevim co máž za obsah ale máš to drahý mě stál na Audi A4 500kč,zadej si tam obsah a uvidíž já tam dal 1.8i V6.

http://www.e-cat.cz/c-491_23708_200­599_464090_464097/maz­da/mx-3-ec-07-91/1-8-i-v6-1845ccm-95kw-129hp-01-94/chlazeni-vytapeni-a-klimatizace/to­peni.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stefkac

novy termostat,nezapomen odvzdušnit…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek