Pokročilý

Co máte raději, Tykání nebo Vykání?

1. Když poznáváte nové lidi, například v novém zaměstnání, tykáte automatický svým kolegům?
2. Máte raději, když vám někdo Tyká nebo Vyká?

Doplňuji:
Osobně nemám rád, když mi lidi vykají.. Ať už mladší či starší.. Je mi 18 a musím docela dost lidí přemlouvat, aby mi nevykal..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

upřednostňuji vykání a případně oslovování křestním jménem - nedělá mi problém vykat i mladším lidem.
Naopak mi docela vadí pokud mi nějaký důchodce tyká aniž by mě znal :-). Je mi 39.

V práci si ale tykáme všichni (i s nadřízeným, který je podobného věku a známe se řadu let).

Další odpovědi:

Zlatý

Nevadí mi(56),že mi mladší tyká,ale nesnáším,když v jeho mluvě se vyskytuje nadměrné stádo vykastrovaných býků!

Zlatý

Mám radši tykání.Ale nadřízeným vykám lepši se jim říká ne,když tykám tak se to říká hůř.

Bronzový

Je složitější někomu říct "vy vole"jak "ty vole",takže je to asi záležitost vztahů na pracovišti,nebo v jakém vztahu s dotyčným jsem.

Zlatý

Tykanie si musí človek zaslúžiť.
Jedine výrazne mladším - školopovinným si dovolím tykať. Aj keď mi občas ujde zatykanie, nie som za to. (holt stará škola.)

Zlatý

Záleží na konkrétní situaci a lidech. Pokud je mi někdo nesympatický již od pohledu, tykat si s ním asi nebudu.
Jinak, protože jsem jezdila vandry, vodu atd, tykání mi je bližší. Na věku až tak nezáleží.

Bronzový

Na tykání mi nic nevadí, nemám ale moc v lásce lidi, kteří mi začnou tykat sami od sebe. Speciálně pak ženské nově příchozí na pracoviště, kterým někdo nakecá, že "si tam všichni tykáme".

Zlatý

Zatím pořád ještě tykání, proti většině dospělých si připadám pořád jako děcko, i v šestadvaceti. Ale pokud to je někdo cizí, s kým jsem se poznala nějak formálněji a začne mi hned bez zeptání tykat, je to zvláštní - trošku neslušný. Když se ale zeptá, ráda si nechám tykat. Stejně tak, když spolu komunikujeme delší dobu a trošku mě už stihl poznat (a vidí, že jsem fakt uvnitř to děcko :)
Nejvíc mě dostávají lidi, který znám už dlouho, od dětství nebo mládí, kdy mi jakožto dospělí začali tykat, a když mě uvidí po pár letech jako "dospělou", začnou mi vykat. To je fakt v legraci seřvávám, ať toho koukaj nechat a zase mi tykaj.

Bronzový

Já mám radši vykání.

Stříbrný

u nás v práci platí politika křestních jmen, ale i když svému šéfovi tykám a oslovuji ho křestním jménem, tak šéfovi nad ním říkám sice křestním jménem, ale tykat se neodvažuji =)
Osobně mám raději tykání, ale když vám někdo začne vykat, tak to u nás spíš znamená, že mu jste autoritou - je mi 19 a v práci, když mám někomu poroučet, tak starší, i když podřízení, mě celkem ignorujou =/
Ale jinak tykání, je to takové uvolněnější, navíc nesnáším, když mě malé děti u nás v domě zdraví "Dobrý den, pani" =D Jsou sice roztomilé, ale sa.kra ještě nejsem tak stará, ne? =)

Bronzový

Když budu benevolentní a dovolím vám tykání, brzy budu muset celý den poslouchat vaše dětské narážky. Když po vás budu chtít udělat nějakou práci protože výplatu nepřináší čáp, tak budete odmlouvat. Tak si vyberte. Buď na kamošskou nebo po tvým.

Pokročilý

Jsem pro vykani.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.