Kelt

Co mají společného zvířata, rostliny a lidé?

Lidé i zvířata se rodí. Samec vloží semeno do samice a za určitou dobu se narodí nový tvor. Liška, člověk, tele, ryba. Ale stejně tak se vloží do země zrní a za určitou dobu dá pole úrodu, vyroste strom s nějakým ovocem, keř, třeba mrkev, rybíz apod. Takže na začátku je semeno, které se někam vloží a za určitou dobu máme něco, co roste a potřebuje určité látky, potravu k dalšímu růstu. Co je všemu společné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Rostliny a lidé

"Obě skupiny živých organismů jsou však tvořeny podobnými buněčnými složkami. Eukaryotické buňky mají genetický materiál ve svém buněčném jádru a jsou základní jednotkou rostlin a lidí. Ve skutečnosti obě skupiny živých tvorů pocházejí z jednobuněčných organismů s jádry, nazývaných protistové. Postupem času se jádro vyvinulo v mnohobuněčné organismy, ke kterým nyní patří rostliny a lidé.
http://www.dif­ferencebetween­.net/science/dif­ference-between-plants-and-humans/

2. Lidé a zvířata

  1. Někteří lidé jsou homosexuálové, ovce jsou prý převážně gayové.
  2. Rozmnožují se, rostou, stárnou, i když jejich způsob života je jiný.
  3. Komunikují, i když jinak
  4. Mají sociální chování – nejvíc pes
  5. Výraz obličeje, grimasy, prý jako myš
  6. vydávají v noci zvuky jako delfíni

atd.

V odkazu najdete, co mají společného zvířata a lidé Poznatky vědců .

https://www.li­vescience.com/24807-ways-animals-humans-alike.html

https://m-dailyhunt-in.translate.go­og/news/india/ur­du/rvcj-epaper-rvcj/10+simila­rities+between+hu­mans+and+animals-newsid-145354140?_x_­tr_sl=en&_x_tr

Další odpovědi
zjentek

No potřebují ty živiny…to už jsi psal. pak rostou, vyvíjejí se, následně chřadnou a zanikají. Mezi tím komunikují. A toto bývá zejména u člověka naprosto zbytečnou ztrátou času a energie. Zvířata myslím komunikují věcně, účelně. A ta ryba taky. BTW, ta se v tom semeni celá vyrochní, než vzejde nová ryba. Tam nic nevkládáme. (;

JežíšKristus

Rostliny i zvířata umějí žít v rovnováze s přírodou, zatímco člověk jen přírodu ničí. Příroda se obnoví po vyhynutí člověka (dle vědců půjde o období mezi lety 2100–2200).

paul1

Zajímavé téma. Co mají společného vystihuje odpověď „annas“. Znepokojivé je ale množství spermií v lidském ejakulátu, za posledních 80 let klesl počet spermií 8×.
Obdivuhodné je i dílo přírody v rostlinných semenech. Pěstujeme na zahradě různé rostliny, zatím nejmenší semena, co jsem měl možnost vidět, byla semena portuláku,
to je opravdu taková trochu větší tečka. I tady je ale zachována informace o rostlině. A co teprve u stromů, např. sekvoje a další obří stromy? A porovnání živornosti semen? Lidské např. vydrží na živu jen několik hodin, v pochvě několik dní. Rostlinné jsou otužilejší, např. rajské vydrží i 5 let a některé semena rostlin a stromů přežijí i požáry.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Semeno

Zdroj: https://www.vi­max.cz/zivotnost-spermii/

df

V dokumentu je to vysvětleno. Jsme ze stejneho chromozomu, jen je v dna jinak poskládány. A vsechny se otáčí do leva. Naproti tomu syntetické se otáčí i do prava.

https://m.you­tube.com/watch?v=Ur­T1MgV37nc

Disraeli

„Filozofické.“ ;) :D
Společného mají to, že je to prostě organismus, život. Je to všechno stejné, tedy ty principy, rozdílná je podoba, vlastnosti a některé funkce/pochody. Teď už záleží jen na druhu a míře vývoje. Život je na životě závislý, udržuje se: rozmnožování, rození, jedení (i vegani jedí jiný život/organismus, jen ten málo vyvinutý, aby jim chyběly živiny potřebné pro lidi), symbióza a podobně.
Rozdělení života na faunu a flóru, či spíše rostliny a živočichy (a řeba lidi jestli se jako narcisti chtějí počítat zvlášť, i když jsou to prostě jen vyvinutější živočichové). Samozřejmě ještě třeba bakterie, jednobuněčné nebo i nebuněčné organismy.
Rozdíl je ale hlavně v buňkách a jejich složitosti. Neboj, nejsi koumák a na nic si nepřišel, tohle se učí na ZŠ. Víceméně se na tohle přišlo už ve starověku (že je to všechno život).

Z tvého pohledu je tomu podobné jen „semeno“ (i když těch podobných věcí je tam mnohem víc). Ano, život se rozmnožuje (a je an tom podstatně založený), to jsou šoky. ;)
Život funguje stejně, nehledě na jeho složitost/vývoj. Společný život – ve prospěch nebo na úkor, přežívání „jedince“ příjmem vody a živin (jiného života) a pak rozmnožování a tvorba nových „jedinců“ (živočichů, rostlin,… to je fuk) a ti se pak taky udržují a pak taky tvoří nový živto spojením s jiným životem/druhem.

elkon

Potřebují kyslík.

Rokio

Jsou součástí biosféry.

dubraro

Všechno jsou to jen „dopravní prostředky“, nesoucí informaci. Samy se replikující, mnohonásobně zálohované, samy se přizpůsobující podmínkám. Nejlepší způsob, jak předat informaci přes propast miliard let.

BTW: Spermatu živočichů odpovídá pyl rostlin, ne semena.

zjentek

@ježíšKristus: tohle tvrdí cirka každých sto let nějakej chytrák vždycky, už snad od Krista a další tisíce let odříkání to podobný chytráci tvrdit ještě budou.