Avatar uživatele
Adri ..

Co jíte za jídlo na Vánoce ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym, samicek333, VampGirl, Adula.57 před 4519 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

celkem tradičně bramborový salát (nejlépe bez majonézy), rybu a obalovanou klobásu, akorát že ta ryba není kapr – většinou si dopřejeme něco lepšího, např. candáta :{)> k snídani vánočka a v poledne jen lehkou polívku, vynahrazuje se to večer. Večeře se podle chuti zapije (v mém případě obyčejně pivem, v maminčině vínem, v sestřině čajem). No a jinak samozřejmě průběžně neodoláme zobat cukroví :{)>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
VampGirl

No, tradiční jídlo většinou nemáme… 😁 Žádný kapr, ani bramborový salát. Většinou máme nudlovou polévku s játrovými knedlíčky a potom řízky. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ráno čaj a vánočka. V poledne čočka a chleba, večerrybí polévka, smažený kapr ,salát
A samozřejmě 2× během dbe turek…a průběžně celý den cukroví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak jsem již uvedl v anketě,tak čočkovou polévku,smaženého kapra s br.salátem se spoustou majonézy,vánoční cukroví,kávič­ku,kterou si s chutí vypiji při rozdávání dárečků,ale letos to bude asi jinak! Viz má otázka:Mám dilema!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Rybí polévku,smaženého kapra s bramborovým salátem /2 druhy – s majonézou a bez/,cukroví.
Od jisté doby i kapr pečený na kmíně,řízky – každý si může vybrat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tornadolou

Já nemam ráda tu bahnitou chuť kapra tak to u nás funguje tak, že každý večeří to co má rád. Ovšem aby byla tradice dodržená alespoň částečně musí se jednat o rybu. Třeba losos nebo steak z tuňáka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

No to určitě to tu vykecám a potom budou stát fronty před dveřmi a lidi si budou vynucovat starý zvyk – přizvat kolemjdoucího ke stolu.
Vlastně proč tedy ne.
U nás je to tak, že každý dostane na stůl barevnou kuchařku. Na talíř suchý chleba. A následně každý u stolu podle běžného pořadí jednotlivých chodů slevnostní večeře si nalistuje příslušnou stránku (třeba pštrosí prsa nadívaná leopardí tlapou) a všem u stolu recept popíše. S chutí přikusujeme chléb dokud neprolistujeme celou večeři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Rybí polévka,bramborový salát a smažený kapr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Přes oběd si dáme akorát nějakou polívku s knedlíčky a pak večer bramborový salát a řízek + ještě je na stole hromada jídla a cukroví

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

bramborový sálat a já kuřecí řízek. Od šesti let, kdy jsem se dusila kapří kostí z jednoho pitomého miniaturního kousku už nechci kapra ani vidět a pro jistotu ani cítit…
Ovšem tenhle rok to vypadá, že bude pangasius…
Jinak ještě k večeři polévku a samozřejmě celosvátečně cukroví :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek