Adri ..

Co jíte za jídlo na Vánoce ?

Nejlepší odpověď
quentos

celkem tradičně bramborový salát (nejlépe bez majonézy), rybu a obalovanou klobásu, akorát že ta ryba není kapr – většinou si dopřejeme něco lepšího, např. candáta :{)> k snídani vánočka a v poledne jen lehkou polívku, vynahrazuje se to večer. Večeře se podle chuti zapije (v mém případě obyčejně pivem, v maminčině vínem, v sestřině čajem). No a jinak samozřejmě průběžně neodoláme zobat cukroví :{)>

Další odpovědi
VampGirl

No, tradiční jídlo většinou nemáme… 😁 Žádný kapr, ani bramborový salát. Většinou máme nudlovou polévku s játrovými knedlíčky a potom řízky. :)

Drap

Ráno čaj a vánočka. V poledne čočka a chleba, večerrybí polévka, smažený kapr ,salát
A samozřejmě 2× během dbe turek…a průběžně celý den cukroví

anonym

Jak jsem již uvedl v anketě,tak čočkovou polévku,smaženého kapra s br.salátem se spoustou majonézy,vánoční cukroví,kávič­ku,kterou si s chutí vypiji při rozdávání dárečků,ale letos to bude asi jinak! Viz má otázka:Mám dilema!

hanny 2

Rybí polévku,smaženého kapra s bramborovým salátem /2 druhy – s majonézou a bez/,cukroví.
Od jisté doby i kapr pečený na kmíně,řízky – každý si může vybrat!

tornadolou

Já nemam ráda tu bahnitou chuť kapra tak to u nás funguje tak, že každý večeří to co má rád. Ovšem aby byla tradice dodržená alespoň částečně musí se jednat o rybu. Třeba losos nebo steak z tuňáka.

venkovan

No to určitě to tu vykecám a potom budou stát fronty před dveřmi a lidi si budou vynucovat starý zvyk – přizvat kolemjdoucího ke stolu.
Vlastně proč tedy ne.
U nás je to tak, že každý dostane na stůl barevnou kuchařku. Na talíř suchý chleba. A následně každý u stolu podle běžného pořadí jednotlivých chodů slevnostní večeře si nalistuje příslušnou stránku (třeba pštrosí prsa nadívaná leopardí tlapou) a všem u stolu recept popíše. S chutí přikusujeme chléb dokud neprolistujeme celou večeři.

oskar

Rybí polévka,bramborový salát a smažený kapr.

samicek333

Přes oběd si dáme akorát nějakou polívku s knedlíčky a pak večer bramborový salát a řízek + ještě je na stole hromada jídla a cukroví

Ella

bramborový sálat a já kuřecí řízek. Od šesti let, kdy jsem se dusila kapří kostí z jednoho pitomého miniaturního kousku už nechci kapra ani vidět a pro jistotu ani cítit…
Ovšem tenhle rok to vypadá, že bude pangasius…
Jinak ještě k večeři polévku a samozřejmě celosvátečně cukroví :)