jirka F

Co je v dnešní době normální?

Nejlepší odpověď
annas

Co je normální? Kdo to určuje? Podle čeho?

Myslím, že jde o pohled subjektivní, záleží vše na výchově, morálce, uznávání hodnot atd. .

Co je pro někoho normální, jiný za normální nepovažuje a pochybuje. o o tom.

Např. Je normální, nebo nenormální?

  1. třeba sledování romantických filmů či nekonečných seriálů
  2. pozdravit, poděkovat, chovat se k druhým bez opovržení atd.
  3. někoho odsuzovat, že se obléká tak či onak
  4. snídat, kouřit, pít alkohol atd.

atd.

„Normálnost je vydlážděná cesta: Je to pohodlné po ní chodit, ale nerostou na ní žádné květy.“ – Vincent Van Gogh

https://cz.pin­terest.com/pin/747­667975619385568/

Další odpovědi
anonym

je to relativní pojem, takže … cokoliv chceš. Pro tebe může být normální něco jiného než pro někoho jiného, něco jiného je normální pro obyvatele velkoměsta, něco jiného pro venkovana, něco jiného je normální dnes, něco jiného před stol lety, je to skutečně velmi relativní pojem … jakási obecná definice normality neexistuje, to byste musel být schopen přesně definovat i pojmy jako „krása“ například … to prostě nejde.

To slovo jen říká co je pro vztaženou skupinu lidí vnímáno jako běžné v té konkrétní době … nic víc za tím nehledej. A určitě ne nějaký exaktní výčet 🙂

Kelt

Normální je to, co je určenou normou, tedy většinou. Vstát ráno, nasnídat se, jít do práce. Studovat, věnovat se koníčkům. Ale všichni to nemohou dělat. Někdo pracuje v noci. Abys ty mohla jíst, musí to někdo obstarat. A všichni nepracují, nestudují. Nemáme to jako množinu část dělá to a zbytek to nedělá. Ty určitě v tuto dobu něco děláš a současně stejnou věc určitě dělá někdo jiný také. Je to normální. Možné zajímavé téma, ale asi pro více lidí.

zvonisek

Normální jsem jen já, to je samozrejme vtip. Dokonce i psychologové a psychiatři říkají, že se nedá posoudit, co je a co není normální. Kde končí normálnost a začíná nenormalnost? Kdo má vlastně právo to soudit. Co se zdá jednomu normální, přijde druhému nenormální. No, na tuto otázku neznám odpověď, jako spousta lidí nezná odpověď na mé otázky. Myslím si, že na toto nezná nikdo odpověď.
Je to vo hviezdách.

zjentek

No, moc toho nezůstalo. (; S trochou nadsázky by se dalo říci, že normální je vše legální (třeba v Bohnicích mají pacienti normální den pokaždé, kdy není žádný průser). Normální je studovat třeba ekonomiku v celém jejím dnešním pojetí, přestože VŠICHNI PŘEDEM ZNÁME důsledky ztráty vlastního životního prostředí a víme, že právě a pouze EKONOMIKA jde ruku v ruce s ekologií! Jak říkám, moc toho nezůstalo. (;

ivzez

Není normální si v internetu u neznámých lidí ověřovat, co je normální.
Všechno ostatní je normální.

Rokio

Dodržovat zákony a minimálně základy etikety. Normální člověk je ten, kdo tohle dodržuje.

anonym

Rokio, s tím tvým dodržováním zákonů … chtěl bych vidět jak bys tohle stavěl na první místo kdybys žil pod útlakem výrazně méně svobodného politického režimu, než jaký tu máme my. To už by dodržování zákonů asi nebyla nutně nejvyšší ctnost 🙂

annas

JirkoF,

děkuji.