Co je tupé?

Nejlepší odpověď
annas

A. tupé neskl. s., tupet ( (z fr.) – podst. jm.
1. účes z vlasů vyčesaných do výšky: vlas upravený ve vysoké tupé (
2. paruka s účesem do výšky vyčesaným: přijel v tupetu s copem kadeřnictví) malá částečná paruka nad čelo;
.....

B. tupé – příd. jméno

  1. mající špatné ostří, špatně řezající, sekající, střílející, bodající (op. ostrý)
  2. mající zaoblený tvar, zaoblené hrany n. špičky, mající místo hran n. špiček plošky (op. ostrý 2, špičatý

3.. nemající obvyklou výraznost, intenzitu; neurčitý, bezvýrazný:
4. (zprav. o smyslech n. duševních schopnostech) nemající potřebnou citlivost, bystrost, čilost ap.; ochablý, zesláblý, otupělý
5. . (~; k čemu) jsoucí bez vztahu, zájmu, citlivosti k něčemu; otupělý 2, lhostejný 1, netečný, apatický; těžce, pomalu chápající; omezený 2, hloupý 1, nechápavý, nevzdělan
6. vyplývající z nedostatku vztahu, zájmu, citlivosti; svědčící o omezeném, pomalém chápán

Všechny významy ze SSJČ
Doplňuji:
Doplňuji příklady ke tvaru příd. jm. tupé:

  1. ostří břitvy, nástroje
  2. úhly
  3. pohledy
  4. nohy
  5. zvíře, stádo
  6. námitky, zoufalství

Jinak diskuse.

Další odpovědi
Sůwa

Tupé je příčesek viz : http://www.ji­llylenau.cz/tu­pe-top-hair/
Mám na to nezapomenutelnou vzpomínku. Přátelé ze Švýcarska potřebovali modely na kadeřnickou soutěž a mimo jiné hledali i pána s prořídlou kšticí. Jednoho takového jsme sice našli, ale před soutěží jsme mu museli dodat odvahu alkoholem. Všechno proběhlo v pořádku, jenže na smůlu přehlídku hotových účesů natáčela televize a vysílala to v hlavních zprávách. Milý kolega měl ke své malé radosti o popularitu postaráno… 🙂

anonym

Příčesek.

beri49

To, co není ostré.

marci1

Malá paruka včesaná do vlastních vlasů.

mosoj

To co není chytré.

fcoop

Mám zato,že je to oddělení ve vlaku........­.............­.......co?

honza19hk

třeba kudla…

iceT

fcoop,to ve vlaku je kupé:-)

annas

Ad iceT

Dívky měly na hlavě čerstvé tupé, ale i když jejich pohledy byly tupé, přec si uměly vybrat to správné kupé. 🙂

fcoop

Jejdanáčku – to jsem ale popleta.Díky,a­lespoň si to nebudu plést.
Bylo mi divné,jak na mě u holiče zírali.
No – holinky,nebo hodinky...........

gagaga

jesteze vam na hlave nevyholila mašinku ! :o

  • iv-